Przejdź do głównej zawartości strony

Do tańca zagra kapela ToPiwoDów w składzie:
— Antek Hasso-Agopsowicz (skrzypce)
— Witold Wojciechowski (bębenek)

Kapela ToPiwoDów gra muzykę po skrzypku Józefie Kędzierskim.

 

Andrzej Bieńkowski o Józefie Kędzierskim:
https://www.muzykaodnaleziona.pl/jozef-kedzierski/

Płyta poświęcona muzyce Kędzierskich:
https://muzykaodnaleziona.bandcamp.com/…/kajocy-wok-k…

 

ANTEK HASSO-AGOPSOWICZ
Skrzypek, bębnista, basista i śpiewak tzw. młodego pokolenia. Gry i śpiewu uczył się od swojego ojca Maćka Żurka oraz z archiwalnych nagrań skrzypków takich jak Józef Kędzierski, Jan Gaca i Piotr Gaca. Działa w Cechu Wieloróda, na który składają się powiązane kapele – Mażurki i kapela ToPiwoDów.

WITOLD WOJCIECHOWSKI
Skrzypek, bębnista i basista młodego pokolenia. Praktykuje muzykę mikroregionu Kajokow, bada repertuar i styl gry skrzypka Józefa Kedzierskiego ze Rdzuchowa. Współtworzy Cech Wieloróda i działającą w jego ramach Kapelę ToPiwoDów.


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Jazdów 3/20, Warszawa

Wstęp:
20 zł, czyli szczodra zrzutka pomocowa do kapelusza na utrzymanie domku

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.
Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij