Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszany na potańc styczny do warsztatów tradycyjnej gry skrzypcowej prowadzonych przez Macieja Filipczuka.
Do tańca zagrają: Maciej Filipczuk i warsztatowicze

Maciej Filipczuk – Skrzypek, uczeń wiejskiego mistrza Kazimierza Mety z Gliny na Mazowszu południowym. Od 1992 prowadzi działalność artystyczną oraz indywidualne poszukiwania twórcze w obszarze muzyki tradycyjnej, sztuki ludowej, oraz rzemiosła. Kompozytor i wykonawca muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Uczestniczy w przekazie bezpośrednim mistrz – uczeń zarówno jako uczeń wiejskich mistrzów, jak i przekazując wiedzę młodszym kolegom podczas prowadzonych warsztatów. Jest twórcą i współtwórca wielu projektów artystycznych, animacyjnych i społecznych takich jak: Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie, Dom Tańca Poznań, Przodki, Praktyki Lokalnej Kultury, Maciej Filipczuk i goście weselni, Radical Polish Ansambl, Lautari, Tęgie Chłopy, Boygn Trio, Niewte, Regionalna Grupa Barw, Nomad Service.


Miejsce:
Torunianka Cafe
ul. Franciszkańska 16, Toruń

Wstęp:
20 zł


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij