Przejdź do głównej zawartości strony

Ale heca! Już niebawem nadarzy się okazja by znów zawirować! W czwartek, 20 czerwca, w dolnej sali Klubokawiarni Mleczarnia. Przybywajcie, tańcujcie!

Wydarzenie wyjątkowe, bowiem zagrają dla Was same girls bandy!

Lunaria

To żywiołowy skład muzykancki, który swoimi melodiami porwie każdego w transowy wir! Wykonujemy muzykę nawiązującą do tradycji naszych przodków. Repertuar czerpiemy z zapisków naszych babć, zasłyszany na polskich wsiach od weselnych muzykantów oraz z archiwów. Muzyka jest dla nas przede wszystkim spotkaniem we wspólnym tańcu, śpiewie, tak jak to bywało dawniej.

Opowiadamy o kobietach, ich codziennych troskach i radościach. A czasem piszemy historię na nowo i odkrywamy kobiecą perspektywę. Gramy muzykę tradycyjną ze wschodniej Wielkopolski i Ziemi Sieradzkiej, z Radomszczyzny i Kujaw.

Skład:
Dominika Oczepa – skrzypce, bęben obręczowy, śpiew
Maria Stępień – skrzypce, bęben obręczowy, śpiew
Joanna Szaflik – śpiew, basy, bęben obręczowy

LEG&LEW

Wrocławski skład oberkowy grający melodie zasłyszane od mistrzów, uczniów mistrzów i z nagrań archiwalnych. Szczególnym upodobaniem darzą muzykę ziemi sieradzkiej. Grają do tańca na festiwalach, jarmarkach, w świetlicach, a także dla przechodniów. Realizują oprawę muzyczną podczas wernisaży i innych wydarzeń artystycznych. Chętnie grają do nieba, przesiadując w ogrodzie lub wędrując po okolicy. W pewnym sensie są kapelą garażową. Charakteryzuje ich bogata mimika oraz dyplom artysty plastyka.

Skład:
Maria Legeżyńska – skrzypce, śpiew
Julia Lew – bębenek obręczowy, śpiew
Asia Sztucka – basy

Miejsce:
Klubokawiarnia Mleczarnia
Wrocław

TAX sugerowany: 30 zł

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij