Przejdź do głównej zawartości strony

Szkoła Tradycji Mazowsza Leśnego, Koło Gospodyń Wiejskich w Rudnie oraz Biblioteka Publiczna w Kołbieli zapraszają na Posiad Kołbielski* w świetlicy wiejskiej w Rudnie dnia 29.10.2022 r.

Wydarzenie poświęcone jest bogatym tradycjom muzycznym mikroregionu kołbielszczyzny, muzyce tanecznej, ale tym razem przede wszystkim śpiewowi, z którego kołbielszczyna słynie. Śpiewanie za stołami to do niedawna nieodłączny element udanych spotkań rodzinnych i towarzyskich, szczególnie wesel na kołbielszczynie. Mamy nadzieję że zaszczycą nasz posiad swoją obecnością śpiewaczki i śpiewacy starszego pokolenia z Rudna i sąsiedniego Rudzienka. Zabawy i tańce poprowadzi Grzegorz Ajdacki, do tańca zagra kapela Niwińskich i Piotra Dorosza (skrzypce, harmonia trzyrzędowa, bęben).

* Posiad to staropolski termin używany na określenie spotkania towarzyskiego w formie raczej statycznej, zastolnej jednak o funkcji wyraźnie integracyjnej, ku radości biesiadników zdominowany przez wspólne śpiewy i muzykowanie.

Program:
17.00–18.30 – warsztaty kołbielskich zabaw i tańców dla najmłodszych
18.30–22.00 – potańcówka, warsztaty tańców kołbielskich dla dorosłych, śpiewy zastolne, degustacje miejscowej kuchni

Miejsce:
Wiejska świetlica w Rudnie

Na miejscu do nabycia bilecik na porcję lokalnych specjałów przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń w Rudnie w cenie 20 zł

Organizator:
Kapela Niwińskich

Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga 2022 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego w NIMiT. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronem medialnym jest muzykatradycyjna.pl

#narodowy_instytut_muzyki_i_tanca
#nimitpolska
#pracowniamuzykiitancatradycyjnego
#akademiakolberga
#forummuzykitradycyjnej
#muzykatradycyjnapl


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij