Przejdź do głównej zawartości strony

Dwa lata temu na kiełczowskim poletku hen pod lasem, spotkaliśmy się wokół opuszczonych, bezdomnych grobów. Smagał wiatr, zacinał deszcz ze śniegiem, przeszywało zimno. Ci co byli, pamiętają. Postawiliśmy w trawie stół-ogród, piliśmy przy nim herbatę w świetle świec, śpiewaliśmy dla odeszłych, a nawet objęliśmy się w tańcu, zagrało harmonium. Było uroczyście. Wspominaliśmy.
Teraz, czas wybrał inną przestrzeń. Wołamy Was w miejsce specjalnie przysposobione, wystawowe czyli udekorowane. W przestronny, oszklony pawilon, gdzie ciepło bezpiecznie bije od lamp. Wokół stołów i zdjęć, w przestrzeni pomyślanej tak by móc się zatrzymać w poruszeniu i patrzeć bez rozproszenia, pragniemy odpamiętać i nie zapominać o nici życia. Chcemy wspólnie obśpiewać i uczcić przeszłość ludzi, którzy nie zostawiają za sobą śladów. Oświetlić szarych w szarym, nieważnych, niewidocznych. Chcemy tchnąć czułe wspomnienie i nadać znaczenie istnieniom, które umknęły cicho, bez słów, bez pożegnań. Będzie jadło, instrumenty, ciepło bijących serc, pominki.
Przyjdźcie, zapraszamy!

P.S. Kto chce może przynieść fotografię czy rekwizyt osoby zmarłej, którą chciałby wspomnieć. W tym wyjątkowym czasie zaciera się bowiem granica między światem żywych i światem umarłych. Zespół MiserArt uszykuje kapustę z grzybami, makiełki i podpłomyki. Kto może niechaj wniesie na biesiadę własną strawę (bardzo to mile widziane), instrumenty do grania, albo świeczkę czy znicz.

Dziadowska strawa:
– miód jest symbolem pszczół, zaświatów
– mak, to wieczny sen
– grzyby ani rośliny, ani zwierzęta

Zagrają/wystąpią:

Olga Chojak /etnolożka, śpiewaczka
Alicja Kwaśny /śpiewaczka
Julia Lew /śpiewaczka
Tomasz Osiński /śpiewak
Witold Roy Zalewski /artysta, muzykant, animator kultury
Dominika Oczepa /skrzypaczka
Sabina Skowrońska /śpiewaczka
Još Skowrońska /etnolożka, śpiewaczka
Sam Alty /kompozytor, piosenkarz, autor tekstów
Jacek Zawadzki /aktor
Anna Chylińska /Oddycha

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij