Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na zapustny wtorek, zwany też kusym. W tym czasie od chałupy do chałupy chodzili przebierańcy, zwani kusokami. Zachodzili też do karczm i dlatego spotkamy się pubie Nasza Szkapa.

O godz. 19:00 będzie pokaz zdjęć i filmów oraz opowieść z tegorocznej wyprawy na festiwal Surva Kukeri w Perniku w Bułgarii. Kukeri to starodawny widowiskowy i wręcz egzotyczny zwyczaj podobny do naszych polskich Kusaków. Postacią łączącą jest m.in.

Ok. godz.20.00 będzie pograjka do potańcu. Zabrzmi radomska muzyka więc będzie hucznie. To będzie ostatni dzień karnawału, w którym można hulać.

Zachęcamy wybierających się, żeby z tej okazji trochę się poprzebierali za kusaków. Można się przebrać za: misia/niedźwiedzia, diabła, śmierć, kozła, konia, bociana, panka (ubeka) babę i dziada oraz osobników różnej narodowości.


Miejsce:
Nasza Szkapa
Radom, ul. Dowkonta 2

UWAGA: Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku.

Organizator:
Radomska Szkoła Tradycji


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij