Przejdź do głównej zawartości strony

Podgórska Kolęda wyrusza w miasto po raz trzeci! I Wy dajcie się ponieść rozśpiewanemu Orszakowi Jelenia Podgórskiego oraz Szopki Bezdomnej i razem z Żywą Trupą Kolędniczą głoście szczęście i dobrobyt każdemu napotkanemu stworzeniu!

Tradycyjnie 28 XII wyruszamy z Żywej Pracowni w kierunku Starego Miasta, ale zanim to nastąpi przez cały grudzień zapraszamy Was na Celną 5 na wspólne przygotowania!

Przedświąteczne poniedziałki przeznaczamy na Otwarte Spotkania Kolędnicze. Poprowadzi je, jak co roku, niezastąpiona, niezwykle charyzmatyczna Anna Sitko – dobrze znana krakowskim scenom muzycznym i teatralnym (Daj Ognia, SWADA, Preludium Słowiańskie). Od 19:00 do 21:00 będziemy ćwiczyć repertuar w aranżacjach Żywej Trupy Kolędniczej – grupy przyjaciół Żywej Pracowni, którzy już od dwóch miesięcy pracują nad przygotowaniami do Podgórskiej Kolędy.

W programie znajdą się mniej znane kolędy i pastorałki, wygrzebane w starych książkach i tekstach etnograficznych. Będą nam akompaniować żywe instrumenty!

Przed nami trzy spotkania – dwa z nich – poniedziałki 4 i 18 grudnia – odbędą się w Żywej Pracowni. 11 grudnia zaprosimy na specjalne wydarzenie – Żywa Kolęda Podgórska Prolog – otwarte spotkanie kolędnicze połączone z wystawą masek, zdjęć z poprzednich lat i i projekcją filmu dokumentującego zeszłoroczną Kolędę. Swoją przestrzeń udostępni nam Klaster Innowacji Społecznych Zabłocie 20.22.

To jeszcze nie wszystko! Już teraz zapraszamy na weekend z warsztatami rękodzielniczymi pod hasłem “Stwórz swoją kolędniczą personę”!

W sobotę 9 XII pod okiem Norki Niedźwieckiej (Belanorqua) będziecie mogli wykonać papierowe maski inspirowane tradycyjnymi maszkarami, zaś Michał Biel (Daj Ognia) poinstruuje Was jak stworzyć upcyklingowe brzęczadła będące ukłonem w stronę rytualnych hałasów z przeszłości. Kolędniczego rynsztunku dopełnią gwiazdy jak skutecznie stworzyć taką gwiazdę pokaże mistrz nad mistrze – Adam Wrona, podczas warsztatów w niedzielę (10 XII). Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty są darmowe, ale na każdy z nich obowiązują zapisy – niebawem otworzymy listę.
Uwaga! Prosimy o przemyślane rezerwacje! Jeśli jednak nie będziesz mógł przyjść na warsztaty, daj znać najpóźniej dzień przed wydarzeniem, by ktoś inny mógł wskoczyć na Twoje miejsce.

Padło mnóstwo dat – można się pogubić. Podsumujmy:

GRUDZIEŃ 2023 Z PODGÓRSKĄ ŻYWĄ KOLĘDĄ:

Otwarte Spotkania Kolędnicze w Żywej Pracowni
4 i 18 XII 2023
19:00–21:00

Żywa Kolęda Podgórska – Prolog – Wystawa i śpiewogranie
11 XII 2023
19:00 – 21:00
Klaster Innowacji Społecznych 20.22, ul. Zabłocie 20

Stwórz swoją kolędniczą personę – warsztaty tworzenia masek, przeszkadzajek i gwiazd kolędniczych w Żywej Pracowni
– Przeszkadzajki
9 XII 2023 (sobota)
10:00–13:00
– Maski
9 XII 2023 (sobota)
15:00–18:00
– Gwiazdy
10 XII 2023 (niedziela)
10:00–13:00

Żywa Kolęda Podgórska wyrusza w miasto!
28 XII 2023 (czwartek)
17:30 – zbiórka w Żywej Pracowni
18:30 – wymarsz!
ok 20:30 – wielki finał, odpoczynek i wspólne kolędowanie w klubie Strefa, ul. św Tomasza 31

Do zobaczenia!

Więcej informacji o konkretnych wydarzeniach znajdziecie w postach, które wkrótce trafią na profil Żywej Pracowni.
Szczegóły tegorocznej trasy kolędniczej również pojawią się niebawem!


Organizatorzy:
ŻyWa Pracownia
Sitko się kłania
Belanorqua

Podgórska kolęda wyrusza w Kraków to projekt realizowany w ramach programu @Rewitalizacja w Krakowie i zadania publicznego „Wspieranie procesu rewitalizacji – Sąsiedzkie Innowacje” współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij