Przejdź do głównej zawartości strony

Festiwal Po Rzece | Tabor Sieradzki to okazja do bliższego spotkania z wciąż żywymi, muzycznymi tradycjami Ziemi Sieradzkiej – muzyką, śpiewem i tańcem.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2023 roku w Załęczu Wielkim k. Wielunia. W 2024 nadal trzymamy się Warty, ale przenosimy się do Księżych Młynów!

Więcej informacji o wydarzeniu opublikujemy wiosną.

Wydarzenie wzorowane jest na letnich taborach węgierskich domów tańca (upowszechnionych w Polsce przez Stowarzyszenie Dom Tańca). Uczestnicy taborów przez kilka dni grają, tańczą i uczą się od zaproszonych muzykantów, śpiewaczek i tancerzy wiejskich. Cechą różniącą Tabor od typowych Festiwali jest brak konwencjonalnego podziału na artystów i publiczność, podejście alternatywne wobec konsumenckiego charakteru imprez związanych z popkulturą. Założeniem twórców Taboru jest czynny udział jego uczestników we wszystkich wydarzeniach poprzez taniec, naukę śpiewu i gry.


Organizatorzy:
Łódzki Dom Kultury
fundacja Muzyka Zakorzeniona

Sztab organizacyjny:
Piotr Baczewski
Joanna Szaflik
Joanna Skowrońska
Maria Stępień


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

PLAN PODRÓŻY — FESTIWALE I TABORY 2024:
– czytaj więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij