Przejdź do głównej zawartości strony

Serdecznie zapraszamy do prześpiewania z nami pewnej grudniowej soboty w podopolskiej Dębskiej Kuźni. Pieśni zaczerpniemy bezpośrednio ze źródła, a właściwie aż ze trzech: od Marii Kwiecińskiej, Marii Miki i Anny Smolczyk – śpiewaczek z tej miejscowości.

Warsztaty śpiewacze będzie moderować Iwona Wylęgała, dokumentalistka i badaczka tradycyjnego śpiewu ludowego woj. opolskiego oraz uczennica śpiewaczek. Warsztaty są otwarte dla osób dorosłych, które mają ochotę pośpiewać, bez względu na umiejętności oraz wcześniejsze doświadczenie wokalne.

Pieśni wybrane na ten dzień są rozmaite: do radości, do smutku, refleksji czy niezmąconej nią zabawy. Zaśpiewamy w różnych językach w jedno- oraz dwugłosie pieśni dłuuugie oraz krótkie, na różne okazje.

Zapewniamy kafej, tej oraz ciepły posiłek, jak to zawsze w gościnie na śląskiej wsi. I pewnie coś słodkiego, ja i tak o wszystkim nie wiem 🙂


Do Dębskiej Kuźni można dojechać z Opola pociągiem oraz busem.

Ewentualne pytania proszę kierować na:
[email protected].

Wstęp na warsztaty jest nieodpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, więc obowiązują zapisy poprzez wiadomość na maila: [email protected]. Wszelkie niezbędne informacje zostaną przesłane w mailu zwrotnym.

Zobacz:
Śpiew tradycyjny Opole

Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga 2022 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego w NIMiT. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronem medialnym jest muzykatradycyjna.pl

#narodowy_instytut_muzyki_i_tanca
#nimitpolska
#pracowniamuzykiitancatradycyjnego
#akademiakolberga
#forummuzykitradycyjnej
#muzykatradycyjnapl
#mkidn_gov_pl


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij