Przejdź do głównej zawartości strony

Serdecznie zapraszamy na koncert Pieśni przejścia, który odbędzie się w niedzielę 19.03 o godzinie 17:00.

Pieśni przejścia to koncert zbudowany z polskich pieśni obrzędowych, ze zdecydowaną dominacją lubelskich pieśni żałobnych. Minimalistyczny skład sprawdza się w tym przypadku
doskonale, a wykonawcy stanowią na scenie kompletną, spójną całość. Grochocki – zdystansowany badacz i archiwizator polskich pieśni, rejestrator życia, śmierci, i historii zaklętych w słowa, na scenie niczym grecki narrator przeprowadza widzów poza miejsce zwane samym końcem. Tam już czeka Odorowicz, by – chwilowo puste – miejsce po zapomnianej codzienności zapełnić
mieszanką spełnienia, rozdzierającego bólu, ostatecznej tęsknoty, miłości spełnionej i zawiedzionej, jej braku, pogodzeniem i oczekiwaniem… Dopełnieniem całości obrazu jest delikatny, a zarazem przenikający do szpiku kości, krystaliczny głos Kozieł, która potrafi jednym dźwiękiem wydobyć
wszystkie głęboko ukryte wspomnienia radosne, smutne, najbliższe…

Grają na najczulszych strunach. W każdy możliwy sposób. Przypominają, że ostateczność jest ostateczna i możemy się tylko z tym pogodzić. I że tylko od nas zależy, jak to zrobimy.
Jednocześnie spotkanie z nimi jest bardzo intymne. Jakby przekaz płynący ze sceny był skierowany bezpośrednio do każdego z nas osobno. I od razu docierał do istoty sprawy. Jak ostatnia rozmowa
z prawdziwym przyjacielem…

Obsada:
Paweł Grochocki – głos
Paweł Odorowicz – altówka
Olga Kozieł – głos

Paweł Grochocki – zajmuje się stylem śpiewu męskiego i folklorem religijnym, obrzędami i pieśniami pogrzebowymi. Uczy się od wiejskich śpiewaków, prowadzi badania terenowe i warsztaty śpiewu. W 2017 roku jako duet Grochocki_Odorowicz zdobył Grand Prix XX Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

Paweł Odorowicz – kompozytor, pierwszy polski „elektryczny” altowiolista, aranżer, producent muzyczny i reżyser nagrań. Ma w swoim dorobku ponad czterdzieści wydawnictw CD i DVD. Współpracuje z Leszkiem Mądzikiem (Scena Plastyczna KUL) prezentując autorską, wykonywaną na żywo muzykę do spektakli plenerowych.

Olga Kozieł – śpiewaczka, pedagożka, gra na trąbce i tradycyjnych instrumentach perkusyjnych, tańczy. Od 2005 roku rozwija swoje zainteresowania związane z muzyką tradycyjną. Pomysłodawczyni i liderka projektu „Wołyń w pieśniach” poświęconego opowieściom i wspomnieniom zachowanym w pamięci przedwojennych mieszkańców województwa wołyńskiego. Członkini zespołów śpiewaczych, kapel, projektów muzycznych, kuratorka cyklu „koncerty domowe”.

ZAPRASZAMY

Wstęp z hojności serca.


Miejsce/Organizator:
Nad Stajnią
Buczek, Słoneczna 18


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij