Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy Państwa na Przegląd Pieśni Żałobnych, który odbędzie się 6 listopada w Stradunach w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski po mszy świętej o godzinie 11:30.

Przegląd będzie dopełnieniem czasu zadumy i wspomnień osób, których już z nami nie ma…

Tradycja śpiewania pieśni pogrzebowych, żałobnych powoli zanika, dlatego kultywując tradycje śpiewacze w naszej gminie pragniemy zaprosić Państwa na spotkanie z muzyką tradycyjną, która pięknie wspiera nasze przeżywanie zadumy, uzupełniając ten czas w pieśni, które w swoich tekstach zawierają myśli i przesłania dla wszystkich nas. Przegląd rozpoczniemy mszą, nabożeństwem za dusze zmarłych z zespołów śpiewaczych, następnie wysłuchamy utworów zgłoszonych zespołów, a na zakończenie zapraszamy Państwa na biesiadę i otwarte spotkanie śpiewacze przy stołach.

Towarzyszył nam będzie wspaniały projekt MEMENTO MORI DANCE CLUB czyli muzyka taneczna doby renesansu przechowana w ludowych śpiewach religijnych.

MMDC to eksperymentalny projekt plasujący się na pograniczu muzyki tradycyjnej, archeologii i detektywistyki muzycznej oraz wolnej ekspresji artystycznej, którego domeną jest poszukiwanie wspólnego doświadczenia twórczego, znoszącego podział na wykonawców i odbiorców dzieła.

Twórcami projektu są:
Robert Burdalski – śpiew, basy
PIotr Fiedorowicz – dudy, śpiew
Antek Hasso-Agopsowicz – skrzypce, śpiew
Jan Jaworski – skrzypce, śpiew
Wolfgang Niklaus – koboz, śpiew
Mateusz Niwiński – skrzypce, śpiew
Piotr Piszczatowski – fisharmonia, śpiew, prowadzenie tańców
Marek Szwajkowski – bęben i śpiew
Jan Tarkowski – wiolonczela, śpiew
Maciej Żurek – skrzypce, śpiew, światłe kierownictwo artystyczne


Miejsca:
Masza święta i przegląd będą miały miejsce w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach, a biesiada zorganizowana zostanie w Centrum Kultury w Stradunach. Zapraszamy!

Organizator:
Centrum Kultury Gminy Ełk

Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga 2022 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronem medialnym działań jest portal muzykatradycyjna.pl


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– centrumkulturystraduny.elk.pl…
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij