Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na wspólne ośpiewywanie polskiej muzyki tradycyjnej. W repertuarze pieśni liryczne, nierzadko w rytmie kujawiaka i innych tańców, niekiedy na skoczną nutę, a także przebogate w ornamentyce i poetyckie w treści kurpiowskie pieśni nabożne. Aby poznawać ich zawiłości będziemy się osłuchiwać z wykonaniami dawnych wiejskich mistrzów zatrzymanych dla nas w nagraniach archiwalnych.

Mile widziani śpiewacy początkujący jak i doświadczeni, którzy chcą poznawać kulturę muzyczną w jej dawnym niezmienionym kształcie i cieszyć się wspólnym muzykowaniem.

Celem spotkań jest poznawanie i włączenie w miejski kontekst naszego niematerialnego dziedzictwa jakim są dawne pieśni.


Spotkania w maju:

8 maja, 20:00 – 21:30
pieśni w rytmie kujawiaka – prowadzenie: Dominik Wóltański

15 maja, 20:00 – 21:30
spotkanie ze śpiewaczką kujawską panią Danutą Kaczmarek ze Śmiłowic

22 maja, 20:00 – 21:30
portrety kujawskie

29 maja, 20:00 – 21:30
portrety kujawskie


Miejsce:
Cafe Torunianka
ul. Franciszkańska 16, Toruń

Wstęp:
Jedno spotkanie: 5 PLN (8, 22 i 29 maja), 20 PLN (15 maja).

Przez całe spotkanie goszcząca śpiewaków kawiarnia zachowuje swój charakter i poleca swoje menu. Korzystania z asortymentu baru jest wpisane w mechanizm organizacyjny spotkań.

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij