Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na otwarte spotkanie śpiewacze na warszawskim Jazdowie. Realizujemy je w ramach i na zaproszenie @ŚWIĄTECZNY JAZDÓW – kreatywnie i charytatywnie – kiermasze i warsztaty (czytaj więcej).

Zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni adwentowych i kolęd z kurpiowskiej Puszczy Zielonej! Zajrzyjcie do domku pełnego pieśni i opowieści! Możesz słuchać, możesz nucić, możesz śpiewać. Włącz się jak chcesz. Bądź z nami!

Przygotowałyśmy dla Was śpiewniki, wspólnie wysłuchamy archiwalnych nagrań, będziemy śpiewać, będziemy opowiadać…

@Kurpiowska Wspólnota Pieśni powołana została z miłości do kurpiowskich pieśni, tęsknoty za wspólnotowym śpiewem w mieście i pewności, iż jest potrzebna.

Tym co jest dla nas szczególnie ważne, jest wspólna nauka i praktykowanie pieśni kurpiowskich w dawnym stylu wykonawczym. Dlatego uczymy się bezpośrednio ze źródeł oraz z nagrań archiwalnych, a owocami naszych spotkań pragniemy dzielić się z innymi.

Łączymy kobiety o różnym doświadczeniu śpiewaczym. Od roku 2020, Kurpianki mieszkające w stolicy i w okolicy spotykają się cyklicznie, by wspólnie śpiewać, rozmawiać, być razem. Od studentek do kobiet dojrzałych, od Jednorożca do Ostrołęki, od Myszyńca do Baranowa, od Dąbrów do Łysych. Bywa, że odwiedzają nas również Dziewczyny z @Kontynuatorki Tradycji. Z czasem, z naszej grupy wyodrębniło się kurpiowskie trio śpiewacze @Śpiewu Przyczyna

Założycielką grupy i jednocześnie współorganizatorką tego spotkania jest Olga Stopińska – śpiewaczka i meloterapeutka, promująca tradycyjną muzykę jako żywe doświadczenie.


Miejsce:
Domek Przygody
Warszawa, Jazdów

Organizatorzy:
Kurpiowska Wspólnota Pieśni
Technika wokalna i Meloterapia / Olga Stopińska


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij