Przejdź do głównej zawartości strony

EDIT! BRAK WOLNYCH MIEJSC! KOLEJNE WARSZTATY JUŻ W MARCU!

OŚPIEWUJEMY MIASTO #1 | warsztaty śpiewu białego dla kobiet | 17.02.2023 (piątek) | Lokal w Bytomiu (Plac Sobieskiego 3, Bytom) | godz. 17.30-20.30 | prowadzenie: Marlena Hermanowicz | udział bezpłatny | ilość miejsc ograniczona | zapisy: [email protected]

Interesujesz się muzyką tradycyjną? Śpiew wielogłosowy skradł Ci serce? A może po prostu słyszałaś o śpiewie białym i chciałabyś spróbować? Zapraszam do udziału w pierwszym z planowanych ośmiu niezależnych warsztatów śpiewu tradycyjnego. Na każdym ze spotkań sięgać będziemy po pieśni z obszaru Ukrainy, Białorusi i Polski. Nie zabraknie też melodii ze Słowacji, Łotwy czy Gruzji. Śpiew to nie tylko praca nad konkretną techniką, ale i forma relaksacji, integracji, twórczego uwrażliwiania. To pretekst do rozmowy. Kto wie – może stanie się Twoją nową miłością?

OŚPIEWUJEMY MIASTO to autorski projekt Marleny Hermanowicz, zainaugurowany dzięki stypendium Prezydenta Miasta Bytomia 2023 dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury w dziedzinie: niematerialne dziedzictwo [folklor i tradycja].
Inicjatywa zakłada zrealizowanie 8 niezależnych otwartych spotkań śpiewaczych. Każdorazowo zajęcia skupione będą tematycznie na motywach związanych z rokiem obrzędowym w kulturze tradycyjnej.

Warsztaty realizowane będą w różnych lokalizacjach Bytomia by zainspirować innych do działań twórczych, oswoić Bytomianki z pięknem miasta, ale i własnymi tradycjami śpiewaczymi, które obecne są w historii miasta nieprzerwanie od drugiej połowy XIX wieku.

Warsztaty mają stać się pretekstem do spotkania z wielokulturowością towarzyszącą historii Bytomia, okazją do zrozumienia kontekstów i powiązań z tradycjami dzisiejszych obszarów Ukrainy czy Białorusi. Będą wreszcie okazją do rozmów i dialogu z Ukraińcami, którzy stali się mieszkańcami naszego miasta i chcą zasymilować się z autochtonami.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij