Przejdź do głównej zawartości strony

Przednówek to początek nowego cyklu natury. Po zimowym uśpieniu rośliny zbierają siły witalne, a zwierzęta budzą się z zimowego snu. To czas wielkich przemian i uwalniania potencjału drzemiącego w ziarnach, czas ważnych decyzji: co zasiać, aby wzrastało i dało dobry plon. W tym czasie zapraszamy do spotkania poświęconego pracy, śpiewowi i prostemu byciu razem. Połączymy tradycyjną benedyktyńską formułę “ora et labora” (“módl się i pracuj”) ze współczesną ideą co-workingu.

[…]

Wieczorami  spotkamy się w śpiewie dawnych pieśni religijnych. Zaśpiewamy pieśni wielkopostne z Suwalszczyzny i Kurpi, które zostały przekazane przez lokalnych mistrzów. Śpiewy te przez wieki kształtowały duchowość, towarzyszyły czasem opakowaniu zmarłych i dawały czas na refleksję nad życiem.

Podczas spotkań w kręgu porozmawiamy o tym czym jest dla nas praca, śpiew i duchowa praktyka.

Prowadzący:
Witold Roy Zalewski – animator kultury, etnomuzykolog amator, śpiewak i muzykant. Śpiewa od dziecka. Uczy się od wiejskich śpiewaczek i śpiewaków, muzykantów, ze źródeł fonograficznych i pisanych, a także od koleżanek i kolegów. Współtworzy wydarzenia kulturalne takie jak kolędowanie i Żywy Festiwal w Droszkowie. Jest współautorem programu „Mały Kolberg”, który powstał, by umożliwiać małym dzieciom kontakt z żywą tradycją w muzyce, śpiewie i tańcu oraz członkiem stowarzyszenia Domu Tańca Poznań.
Uczy śpiewu i tańca tradycyjnego. W 2022 r. w Szkole Integralnej Ekopsychologii rozwijał swoją wrażliwość i umiejętności wspierania kontaktu z naturą przez narzędzia psychologiczne, w tym szczególnie przez muzykę. Prowadzi również warsztaty muzyczne i dźwiękowe z dziećmi i dorosłymi wykorzystując naturalne procesy improwizacji muzycznej.


Więcej informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij