Przejdź do głównej zawartości strony

Gorąco zapraszamy na imprezę taneczną w stylu trad & balfolk z muzyką na żywo!

Potańc to zabawa taneczna oparta na składnikach sprawdzonych na przestrzeni wieków, łącząca pokolenia, budujące kontakty i dostęp do ludzi, ale przede zapewniająca niebanalną rozrywkę. W menu znajdują się tradycyjne tańce polskie, szwedzkie, węgierskie, francuskie a także pochodzące z innych zakątków Europy a czasem i świata, oparte na dawnych wzorcach, a jednocześnie brzmiące atrakcyjnie i nowocześnie. Tańczyć będziemy zarówno w parach jak i w kole czy korowodzie. Nie ma znaczenie czy przyjdzie się w pojedynkę, w parze czy w grupie bo z pewnością na potańcu nikt nie będzie podpierał ścian.

Przewidujemy instruktaże przed wybranymi tańcami, moc obrotów dla spragnionych ojczystej tradycji oraz sety balfolkowe.

Do tańca zagrają kapele:
TTMS, agregandado, Kapela Chełmińska, Gąski i Wilk, Skrzypkowie Dzielni oraz Kazuma Ishio.

Serdecznie zapraszamy!

Program koncertów:
19.30 – TTMS
19.50 – młodzi pianiści
20.00 – Smykiem jedwabnym gracyku
20.20 – agregandado
21.05 – Kapela Chełmińska
22.00 – Kazuma Ishio
22.30 – Skrzypkowie Dzielni
23.15 – Gąski i Wilk

Porady praktyczne:
Dla wygody swojej i innych tancerzy polecane są buty na płaskim obcasie (niespadające) najlepiej wiązane.

Po zakończonym wydarzeniu śledź relację na naszej stronie. Jeśli pojawią się w niej zdjęcia, na których jesteś, a które z jakiegoś powodu nie powinny tam się znaleźć, daj nam znać. Uczestniczenie w naszej zabawie przyjmujemy za zgodę na dokumentowanie naszej działalności i użycie zdjęć lub filmów w promowaniu muzyki tradycyjnej i jej wielbicieli.


Miejsce:
WEJśCIóWKA, Toruń

Wstęp:
normalny 35 zł
uczniowie i studenci 25 zł (legitymacja)
Z każdego opłaconego wstępu 10 zł jest do wykorzystania w barze korzystając w postaci dobroci menu kawiarni WEJśCIóWKA. Zachęcamy oczywiście do kosztowania specjalnie dla nas przygotowanych przez gospodarzy wypieków i innych specjałów.

Jeśli czujesz się chory, prosimy zostań w domu ze względu na zdrowie swoje i innych uczestników wydarzenia. Czekamy na Ciebie w czasie kolejnych wydarzeń.

Organizatorzy:
n obrotów
WEJśCIóWKA


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij