Przejdź do głównej zawartości strony

W maju (10 i 24.05) odbędzie się nasze XVI i XVII spotkanie warsztatowe. 

W tym miesiącu poświęcimy więcej uwagi tańcom układowym z z tzw. Kresów oraz różnych stron Polski. Wykonywane są przeważnie w parach oraz korowodach liniowych i parowych

Na przestrzeni ostatnich kilku stuleci byliśmy świadkami rozkwitu olbrzymiej ilości tańców, w których istotną rolę zaczęły odgrywać ściśle określone figury, układy i formy przestrzenne. Tańce dwu/trzy częściowe wykonywane w korowodach, w parach po kole, w trójkach czy też w cztery pary lub w ich wielokrotność, zaczęły odgrywać istotną rolę podczas wiejskich i miejskich potańcówek.

Nauczymy się i zatańczymy m.in.: trójkrakowiaka, padespańca, kołomyjkę, kozaka, lipkę, chodzonego, harkana, kontro, krzyżoka, klapoka, polkę układową i jeszcze kilka innych.

Dodatkowo na naszych spotkaniach mogą pojawić się w ramach powtórek z poprzednich miesięcy tańce miejskie z pierwszej połowy XX wieku (fokstroty, slow foxy, walczyki oraz sentymentalne tanga).
Tańczyć będziemy wówczas do starych melodii z podwórek i miejskich zaułków, radiowych i kinowych szlagierów z trzeszczących płyt gramofonowych, a także melodii „w starym klimacie” nagrywanych obecnie przez współczesne zespoły praktykujące grę w przedwojennych klimatach.

Moda na Tańce tradycyjne na nowo pojawia się w naszym życiu. Zbliżają się dużymi krokami wiosenno-letnie potańcówki na drewnianych parkietach, festyny, kilkudniowe muzyczno-taneczne tabory, dancingi, domówki i wiele innych spontanicznych wydarzeń, na których pojawia się muzyka tradycyjna. Przyciąga ona nowo w całej Polsce setki osób, zarówno w dużych miastach, jak i na wsi.

To co chcemy Wam zaproponować to spotkanie z tańcami tradycyjnymi w formach niescenicznych, w których znajdziecie olbrzymią dawkę radości oraz pozytywnych emocji dzięki kontaktowi w tańcu z innymi fantastycznymi osobami. Taniec, którego będziemy Was uczyć możemy nazwać popularnym tańcem tradycyjnym, czyli takim, przy którym bawiono się dawniej na miejskich i wiejskich potańcówkach.

🔳 Nasze spotkania pomogą Wam przełamać lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub w grupie.
🔳 Podczas warsztatów pojawią się ćwiczenia rytmiczne dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację fizyczną oraz płynność i lekkość w tańcu.
🔳 Opanujecie kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
🔳 Dzięki uczestnictwu w warsztatach wzmocnicie swoją kondycję i koordynację fizyczną oraz nadacie swoim codziennym ruchom więcej gracji.
🔳 Będzie to również pretekst do poznania się nawzajem, co pomorze Wam do szybkiego znalezienia sobie partnera/partnerki do tańca na najbliższej potańcówce.
🔳 Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, które pozwolą Wam cieszyć się tańcem na co dzień


KTO PROWADZI
Piotr Zgorzelski

DLA KOGO 
poziom początkujący i średnio zaawansowani

KIEDY 
10 i 24 maja ( piątek )
od godz. 17.30 do 19.00

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ 
Dobry humor, coś do picia, wygodny strój + podkoszulek na zmianę i obuwie z twardą najlepiej skórzaną podeszwą. NALEŻY WZIĄĆ OBUWIE na zmianę.

ZA ILE 
Cykl zajęć odbywa się w ramach Uniwersytetu Ludowego i jest BEZPŁATNY!

GDZIE ZAPISY
W biurze GOK w Kurowie bądź telefonicznie: 818811099, 608296242

ZGŁOSZENIE udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij