Przejdź do głównej zawartości strony

[PL] Poznawaj z nami kolejne strony „Elementarza tradycji”
Strona IV – Od instrumentu do orkiestry

Parafrazując znane przysłowie – nie od razu orkiestrę zbudowano! A od czego zaczęto? O tym porozmawiamy w czasie naszych zajęć umuzykalniających skierowanych do najmłodszych. Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci, które jeszcze nie grają na instrumentach lub dopiero zaczynają naukę gry. W czasie warsztatów posłuchamy nagrań tradycyjnych orkiestr dętych, własnoręcznie wykonamy proste instrumenty i wspólnie stworzymy kapelę. Nie zabraknie też zabaw z wykorzystaniem metody aktywnego słuchania (koncepcja Batti Strauss), improwizacji ruchowej czy rozpoznawania odgłosów. Dowiemy się, jak brzmią poszczególne instrumenty dęte i zobaczymy, jak reagujemy na ich dźwięki. Dyrygentką naszej orkiestry będzie Ewelina Prokopiuk – saksofonistka i absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białystoku, która od dzieciństwa grała w składach dętych działających na Roztoczu.


Kiedy:
27 maja 2023 r., godz. 10.00–11.30

Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro

Dla kogo:
dzieci w wieku 6–9 lat wraz z pełnoletnimi opiekunami

Zapisy: 
https://tiny.pl/wbt7z
Udział w zajęciach płatny – 15 zł przy udziale 1 dziecka, 20 zł przy udziale 2 dzieci.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij