Przejdź do głównej zawartości strony

W ramach XX edycji Nocy Muzeów przeniesiemy się na malownicze tereny ziemi świętokrzyskiej. Dołącz do nas i wspólnie wybierzmy się w podróż na spotkanie z kulturą tego regionu. Tym razem zaprezentujemy się w niecodziennej scenerii, bowiem zaplanowane przez nas aktywności będą się odbywały po zmroku! Partnerem wydarzenia jest Muzeum Wsi Kieleckiej.

Noc Muzeów w Warszawie to największe i jednocześnie najlepiej rozpoznawalne wydarzenie kulturalne, które od lat cieszy się ogromną popularnością. Każdego roku kilkaset placówek zapewnia odwiedzającym ciekawą i bogatą rozrywkę, niejednokrotnie udostępniając pomieszczenia na co dzień niedostępne dla gości. Swoje programy prezentują nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje, które są związane z kulturą, życiem publicznym i nauką.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi już po raz drugi dołącza do tej wyjątkowej inicjatywy. Zapraszamy wszystkich na ten magiczny wieczór do poznania kultury ziemi świętokrzyskiej.

Zaczynamy:
18 maja 2024 r.
od godziny 19:00
W gmachu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi,
ul. Krakowskie Przedmieście 66.


W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć występy:
Zespołu Pieśni i Tańca Małogoszcz,
Zespołu Pieśni i Tańca Wierna Rzeka,
Zespołu Pieśni i Tańca Piekoszowianie.

Na przybyłych gości czekają również inne atrakcje:
• Wystawa „Świat ludowej wyobraźni – twórczość rzeźbiarska Andrzeja Kozłowskiego” (wejście do NIKiDW), która pozwoli wszystkim zwiedzającym gościom przenieść się do krainy legend i dziwów ziemi świętokrzyskiej.
• Wystawa „Świętokrzyskie Inspiracje Fotograficzne – świętokrzyski strój ludowy w obiektywie Grzegorza Sideł” (wejście do NIKiDW), prezentująca tradycyjne stroje ludowe funkcjonujące na terenie szeroko pojętej Kielecczyzny.
• Wystawa „A nasza ziemia w pasy! – krajobraz kielecki w fotografii Pawła Pierścińskiego” (wejście do NIKiDW), ukazująca krajobraz wiejski Gór Świętokrzyskich.
• Wystawa Plakatów Muzeum Wsi Kieleckiej (taras) promujących wystawy i wydarzenia w Muzeum Wsi Kieleckiej autorstwa plastyka Grzegorza Chorążka.
• Prezentacja multimedialna „Filmowy skansen”, która pokaże skansen jako atrakcyjną lokację dla plenerów filmowych polskich i zagranicznych.
• Warsztaty rękodzielnicze z budowania modeli dawnych domów wiejskich, składania i malowania drewnianych ptaszków i czarownic oraz tworzenia wyrobów glinianych.
• Stoiska kół gospodyń wiejskich z degustacją lokalnych potraw i prezentacją wyrobów rękodzielniczych.

A już od godziny 21:00 rozpocznie się potańcówka z muzyką na żywo, poprzedzona warsztatami tanecznymi. Zabawa potrwa do północy. Zagrają dla Państwa:
• Kapela Macieja Ulewińskiego,
• Działoszacy Adama Kocerby,
• Rodzinna Kapela Korbanów,
• Kapela Piekoszów.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij