Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie z MEMENTO MORI DANCE CLUB!
Muzyka taneczna dobry renesansu przechowana w ludowych śpiewach nabożnych.


MMDC to eksperymentalny projekt plasujący się na pograniczu muzyki tradycyjnej, archeologii i detektywistyki muzycznej oraz wolnej twórczości.

Starodawne pieśni maryjne, zaduszne a nawet wielkopostne obfitują w rytmy taneczne, głęboko ukryte pod strukturą pozornie arytmicznych „ciągliwych” melodii. W towarzystwie instrumentów śpiewy te nabierają szlachetnego brzmienia dawnych tańców polskich.

Skąd wzięły się rytmy taneczne w pieśniach religijnych? Czy to muzyczność ludu nakazywała wyśpiewywać modlitwy w takt polonezów i mazurów? A może ktoś celowo „wstrzyknął” taneczny idiom w religijne treści? Ale kto to zrobił i dlaczego? Projekt MEMENTO MORI DANCE CLUB poszukuje odpowiedzi na te pytania, metodą analiz porównawczych, ale przede wszystkim na drodze własnej twórczości muzycznej.

W wielkim poście proponujemy spotkanie śpiewacze zorganizowane wokół wspólnego stołu, przeplatane uroczystymi polonezami. Przyjdź, posłuchaj, weź udział we wspólnych śpiewach.

Zagrają i wspólny śpiew poprowadzą:
▪ Antek Hasso – Agopsowicz – skrzypce i śpiew (Warszawa)
▪ Jacek Muża – kaval, tuba (Olsztyn)
▪ Wolfgang Niklaus – koboz, śpiew (Nowe Kawkowo)
▪ Serhij Petryczenko – basy, śpiew (Nowe Kawkowo)
▪ Piotr Piszczatowski – fisharmonia, śpiew (Warszawa)
▪ Marek Szwajkowski – baraban, śpiew (Olsztyn)
▪ Maciej Żurek – skrzypce, śpiew (Kajny)


Miejsce:
U Milsha
ul. Łąkowa 21, Łódź

Wstęp:
45 zł

Wydarzenie odbędzie się w naszym ulubionym lokalu – U Milscha! Mimo postu zapraszamy do zamawiania restauracyjnych specjałów!

Organizator:
Po Staremu


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij