Przejdź do głównej zawartości strony

Kobieca twarz karnawału! Szalony weekend karnawałowy rozpoczniemy w Szwalni bardzo kobiecą potańcówką. Pierwszy raz w Łodzi zagra dla Was kapela MEŁł!

MEŁł
Kapela powstała z wzajemnej sympatii, tęsknoty za dziewczyńską wrażliwością w muzyce, niespełnionej potrzeby wydobywania z basów dźwięku f i radości z oblekania bębenkowej pałki skórą. Gramy repertuar wiejskich mistrzów z rzeszowskiego, sieradzkiego, radomskiego, lubelskiego i innych regionów. Zdarza nam się sięgać po aranżacje w duchu mitycznego Tadeusza Sielanki, zwykle jednak przyglądamy się temu, z jaką finezją nasi mistrzowie rozdrabniali, ozdabiali, mełli i doprawiali ulubione melodie, podajemy je w źródłowej formie i subtelnie filtrujemy przez nasze wrażliwości, fascynacje i indywidualności. Można z nami tańczyć, można śpiewać, można wychodzić, wchodzić i wspólnie wsłuchiwać się w szaleństwa i czułości tej dzikiej, zapomnianej muzyki.

W kapeli grają:
Maria Stępień – skrzypce, bębenek, wokal
Łucja Siedlik – skrzypce, bębenek
Emilia Bolibrzuch – skrzypce, basy

Miejsce:
Teatr Szwalnia
Łódź

Wstęp: 35 zł

Organizator:
Po Staremu


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij