Przejdź do głównej zawartości strony

Mazurek Freestyle to nowa formuła tańczenia polskich tańców tradycyjnych, zwłaszcza w metrum nieparzystym, którą rozwijamy już od ponad dwóch dekad.

Na początku nauczymy się tradycyjnych ozdobników tanecznych używanych, w naszych rodzimych, wiejskich oberkach m.in. przyklęki, hołubce, sztorcowanie, tańczenie bokiem, wirowanie w 2 strony po okręgu w parze, przytupy (dwójki, trójki i piątki).
Na tej bazie zaczniemy rozwijać nasze umiejętności o ozdobniki taneczne zaczerpnięte z innych niż polska tradycji tanecznych wzbogacając tym samym nasze rodzime oberki.

Tak jak zmienia się język, którym posługujemy się na co dzień, tak zmieniać się i rozwijać się będzie nasz taniec, który choć w duchu i stylu dawnych tańców będzie „gadać” we współczesny sposób. Oczywiście przekłada się to również na język tańca, który choć w duchu i stylu naszych dawnych tańców będzie „gadać” w nowy, współczesny sposób.
To z niego bierze się styl nazwany przez nas Mazurek Freestyle.

Podsumowując podczas warsztatów prócz różnych ozdobników, zarówno rodzimych jak i zapożyczonych z innych kręgów kulturowych nauczycie się spontaniczności w tańcu, improwizowania, lepszego tańczenia w parze, współdziałania w grupie przy jednoczesnym zachowaniu dawnych charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych obecnych w naszych rodzimych tańcach trójmiarowych.

Jako że są to warsztaty dla osób średnio-zaawansowanych dla uczestników wymagana jest umiejętność płynnego tańczenia krokiem oberka przynajmniej w jednym kierunku.


🔳 Podczas warsztatów pojawią się ćwiczenia rytmiczne, dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację ruchową, wzmocnicie tężyznę fizyczną oraz nadacie swoim ruchom tanecznym siłę, płynność i lekkość .

🔳 Opanujecie kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.

🔳 Dzięki uczestnictwu w warsztatach wzmocnicie swoją kondycję i koordynację fizyczną oraz nadacie swoim codziennym ruchom więcej gracji.

🔳 Nasze warsztaty pomogą Wam przełamać lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub w grupie.

🔳 Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, w gronie fantastycznych osób, które przychodzą na nasze warsztaty


Prowadzący:
Piotr Zgorzelski

Dla kogo:
poziom średnio zaawansowani i zaawansowani – w warsztatach mogą wziąć udział osoby, które uczestniczyły w moich wcześniejszych warsztatach m.in. Oberkowe ABC

Terminy:
7 / 14 / 21 / 28 marca ( czwartek ) od godz. 20.00 do 21.30
(4 SPOTKANIA)

Koszt:
Żeby nauczyć się czegokolwiek, potrzebna jest systematyczność, co za tym idzie, by uczestniczyć w naszych spotkaniach, trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania.
– opłata SUPER PROMOCJA za 4 spotkania (płatne do 27 lutego)
120 zł od osoby
100 zł od osoby (sparowani !)
– oferta STANDARDOWA za 4 spotkania (płatne po 27 lutym)
140 zł od osoby
120 zł od osoby (sparowani !)

Miejsce:
Terminal Kultury Gocław
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, 03-984 Warszawa

Zapisy:
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:
[email protected]
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
53 1240 6380 1111 0011 2397 1019
z dopiskiem:
MAZUREK FREESTYLE WARSZAWA marzec + imię i nazwisko

Co ze sobą zabrać:
Coś do picia, wygodny strój + podkoszulek na zmianę. Ze względu na zimowe warunki należy wziąć obuwie z twardą podeszwą na zmianę (buty z bardzo dobrą przyczepnością np. trampki, adidasy ZOSTAWIAMY W SZAFIE!) .


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij