Przejdź do głównej zawartości strony

Mazurek Freestyle to nowa formuła tańczenia polskich tańców tradycyjnych, zwłaszcza w metrum nieparzystym, którą rozwijamy już od blisko dwóch dekad. Warsztaty poprowadzą Piotr i Bogumiła Zgorzelscy.

Na początku nauczymy się tradycyjnych kroków wiejskich mazurków, oberków oraz wiejskiego stylu tańca.

Na tej bazie zaczniemy improwizować i rozwijać poznane formy wzbogacając je o formy i ozdobniki taneczne zaczerpnięte z innych niż polska tradycji tanecznych wzbogacając tym samym nasze mazurki i oberki.

Tak jak zmienia się język, którym posługujemy się na co dzień, tak zmieniać się i rozwijać się będzie nasz taniec, który choć w duchu i stylu dawnych tańców będzie „gadać” we współczesny sposób.

Oczywiście przekłada się to również na język tańca, który choć w duchu i stylu naszych dawnych tańców będzie „gadać” we współczesny sposób.

To z niego bierze się styl nazwany przez nas Mazurek Freestyle.

Podsumowując podczas warsztatów nauczycie się spontaniczności w tańcu, improwizowania, tańczenia w parze, współdziałania w grupie oraz używania różnego rodzaju ozdobników zarówno rodzimych jak i zapożyczonych z innych kręgów kulturowych, przy jednoczesnym zachowaniu dawnych charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych obecnych w naszych rodzimych mazurkach czy oberkach.


DLA KOGO:
poziom podstawowy i średnio zaawansowany

KIEDY:
19.11 od godz. 13.30 do 16.30
20.11 od godz. 11.30 do 14.30

ZA ILE:
150 zł od osoby
120 zł od osoby (sparowani!)

GDZIE:
Sienkiewicza 81/3, Białystok

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres [email protected]
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na a konto
nr: 21 1240 1079 1111 0010 4018 4088
z dopiskiem: MAZUREK FREESTYLE BIAŁYSTOK + imię i nazwisko”

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:
– buty na zmianę ze śliską podeszwą
– wodę do picia
– jakieś ubranie na zmianę bo pot leje się strumieniami 😉
– dobry humor zapewniamy

KTO PROWADZI:
Akademia Tańca Tradycyjnego / Polish Academy of Traditional Dance
Piotr i Bogumiła Zgorzelscy

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
6. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij