Przejdź do głównej zawartości strony

Małe Mazurki 2024
BARWNE GŁOSY
Wszystko, co żywe, ma swój głos, a nawet odgłos.

Naszych, ludzkich śpiewów i muzyk słuchają także zwierzęta, są nawet krainy gdzie zwierzakom specjalnie się śpiewa, aby się z nimi porozumieć! Tak, takiego śpiewu tez posłuchamy – będzie to starożytny, szwedzki śpiew dla krówek


– Nawet niewielkie stworzonka mieszkające w trawie słuchają się siebie uważnie.
A my ludzie przysłuchujemy się im z bliska, pracując w ogrodzie, czy z daleka, uchylając okna.
– Jak sympatycznie jest zrobić własny instrument, oraz pośpiewać przy tworzeniu papierowych ozdób – pokażą nam Mistrzowie Tradycji.
– Pośpiewamy też z Ptasim królem, oraz dzielnym Kogutkiem, no i pobawimy się tanecznie ze sporą orkiestrą dętą!

PROGRAM:

11.00
1.„Co w trawie skrzypi?”
Jakie głosy i brzmienia słyszy mały, łąkowy ludek? Na muzyczna rozgrzewkę zaprasza Kasia Andrzejowska z Frankiem i Marysią de Latour.
Dla rodzin, od lat 5 do 105

12.00
2.“O kogutku, który umiał działać do skutku”
interaktywny koncert, Teatru Echa, prowadzony przez Katarzynę Żytomirską, z fabułą opartą o baśń ze zbiorów Oskara Kolberga. Kogutek – bohater będzie potrzebował pomocy dzieci – Ku ku ryku!

13.00.
3.GOŚĆ TARGOWISKA zabawy taneczne do wtóru muzyki granej na dudach, Jakub Lach i Wiktoria Adamczyk – absolwenci szkoły muzyki tradycyjnej Fundacji Braci Golec, Żywiecczyzna.

14.00
„Zamorskie Przygody Loli Mu”
– śpiewany koncert Kajsy Dahlström, Aleksandra Dybowskiego oraz Kai i Janusza Prusinowskich.
O tym jak krasula spod Lublina popłynęła przez Bałtyk, do Szwecji i co z tego wynikło… Wraz z odważną krową będziemy śpiewać starożytne, szwedzkie zawołania pasterskie i polskie polne śpiewanki. Zabrzmią instrumenty strunowe – starodawne i całkiem nowe.

15.00
5. Dzieci Dzieciom – zagra Lubelska Orkiestra Podróżniacy, Laureaci Konkursu Stara Tradycja 2024. 16- osobowa grupa młodych muzykantów uczących się gry na instrumentach dętych w Ogniskach Muzyki Tradycyjnej w Zdziłowicach i Goraju.
Orkiestra otworzy także Noc Tańca.

16.00
6. „Barwy rytmu, głosu i kolorowe cuda z papieru spod Radomia”
zagrają i zaśpiewają Maria Siwiec i Jan Wochniak, mistrzowie śpiewu, rękodzieła, robienia bębenków i gry na bębnie.
Moderatorka Katarzyna Zedel

17.00
7 „Tajemnica ptasiego króla”
Zabrzmi improwizowana orkiestra z kilku rodzajów najprostszych, a świetnych instrumentów.
Zapraszają Witold Vargas i Bartosz Kopiński

 

      WSTĘP WOLNY
Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Strategii rozwoju kultury w województwie mazowieckim na lata 2023–2027

Miejsce:
Forteca Kręglickich, Warszawa

Wstęp:
WOLNY

Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Strategii rozwoju kultury w województwie mazowieckim na lata 2023–2027”

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij