Przejdź do głównej zawartości strony

…a co by było gdyby…dorośli na chwilę znikli, zostawili nam to co najlepsze, i po prostu powiedzieli, a teraz pora na Was?

Takie pytania, my dorośli zadajemy sobie od czasu do czasu.
I teraz w czasie Małych Mazurków 2023 pora na symulację.
W ten świat wprowadzą nas

Piastunka Tradycji Maria Bienias z Woli Koryckiej i Mistrz Wszechstronności w Sztuce, Witold Vargas, z Warszawy.


WIOSNA NA MAZOWSZU
przygotujemy wycinanki i papierowe kwiaty. Dowiemy się jak dawniej bawiły się dzieci wiosną, jak wołały ptaki na łace, a jak w gospodarstwie.
Wspólnie przygotujemy dekoracje – z których następnie powstanie film animowany. Marii Bienas będzie towarzyszyć jej Asystentka, Magdalena Szpuda.

STUDIO FILMOWE
Film animowany w godzinę? Z muzyką i stylowymi dekoracjami? Jak najbardziej, jeśli pieczę sprawuje Mistrz Wszechstronności w Sztuce, Witold Vargas. Razem z nim przygotujemy ścieżkę dzwiękową, oraz animację z mazowieckich wycinanek i papierowych kwiatów. Scenariusz stworzą młodzi uczestnicy warsztatów.

„Zrób to sam” to hasło przypominające, że już za chwilę, to Wy, najmłodsi uczestnicy festiwalu będziecie nam śpiewać i grać do tańca, tworzyć filmy, instrumenty, to Wy będziecie uczyć jak zrobić coś trudnego i coś prostego.

Do prowadzenia zajęć w czasie wiosennego festiwalu zaprosiliśmy więc wszechstronnych Mistrzów Tradycji, oraz Młodych Kontynuatorów.
Starsi to osoby o wciąż ciekawych świata duszach dziecka.
Młodsi to mimo wieku, na poważnie traktujacy sprawę przekazu wiedzy i umiejętności, utalentowani młodzi artyści.


Miejsce:
czwartek, 27 kwietnia 2023, g.16.30-18.00
Państwowe Muzeum Etnograficzne, Muzeum Dla Dzieci,
sale warsztatowe na II piętrze.

Bilety:
https://www.bilety24.pl/inne/1238-2023-wiosenne-mazurki-cz-male-mazurki-1630-1800-88517?id=477282&fbclid=IwAR0yPxkoAh0WR5ZrWy753oXbGPIzwbGYLu12c2uZ4ON04E5xw-koVMpj_FE
BIETY DOSTĘPNENE ON LINE, oraz przed wydarzeniem, w kasie Muzeum, oraz na Targowisku Instrumentów.Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij