Przejdź do głównej zawartości strony

Żegnamy karnawał!

Zapraszamy serdecznie wszystkich na harce, tańce i swawole podczas ostatniego karnawałowego piątku!
Według jednej z teorii słowo „karnawał” pochodzi z ,„carrus navalis” czyli „łódź na kołach”. To oznacza, że czas karnawału jest nieodłącznie związany z naszym miastem. Stąd zapraszamy na prawdziwie Łódzki Karnawał po Staremu (ŁKS).

Motyw przewodni imprezy to „Ziemia Obiecana” (co można interpretować wielorako). Wskakujcie w przebrania – od fabrykantów, wszelakich dostojników, po baby przekupne, cyganki i tkaczki. Twarze Łodzi XXI-wiecznej (acz wyraziście przebrane) również mile widziane. A dla przebranych – zniżka na wejściówkę!

Podczas imprezy do tańca zagrają nam wspaniali Światowce!

Światowce grają muzykę tradycyjną Polski centralnej, głównie z pogranicza łódzko-kieleckiego (powiaty radomszczański, konecki, włoszczowski), ale również melodie z Radomszczyzny, centralnej Kielecczyzny, utwory polskojęzycznych imigrantów z USA, a nawet równe i wiwaty z Wielkopolski. Muzyka przede wszystkim do tanecznego wirowania, jednak do posłuchu też potrafią ładnie “pogładzić”. Kapela powstała w Poznaniu, a sami muzycy pochodzą z różnych stron Wielkopolski. W graniu do tańca mają spore doświadczenie – w tym jak i innych składach zjechali całą Polskę przygrywając do tańca na potańcówkach i festiwalach. Zabrzmią oberki, mazurki, poleczki, walczyki, tanga, fokstroty oraz tradycyjne zabawy.

Przed potańcówką odbędzie się kolorowy pochód Ostatkowy (więcej informacji wkrótce).


Miejsce:
U Milsha
ul. Łąkowa 21, Łódź

Wstęp:
40 zł – dla nieprzebranych
30 zł – dla przebranych


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij