Przejdź do głównej zawartości strony
(Zajęcia wyprzedane. Zbieramy zapisy na listę rezerwową)
Zapraszamy na intensywne warsztaty praktyczne z Mateuszem Dobrowolskim, bębnistą w polsko-białoruskiej grupie Hajda Banda / Гайда Банда i nauczycielem w klasie „bębny i basy” Ogniska Muzyki Tradycyjnej „Duże Mazurki” Domu Kultury Praga

Warsztaty dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Archiwalne nagrania polskiej muzyki tradycyjnej zdradzają niezwykłe bogactwo technik gry na bębnie obręczowym. Zwłaszcza nagrania ze “ściany wschodniej” ukazują nieoczywiste podziały rytmiczne, unikalne ozdobniki, alternatywne sposoby wydobywania dźwięku z instrumentu. W ramach warsztatów 9 marca przyjrzymy się jedynemu spośród wschodnich styli, który ostał się w żywej praktyce wykonawczej – grze “po suwalsku”, obecnej na polsko-litewskim pograniczu. Znamy ją z archiwalnego dorobku Kapeli Racisów z Jasionowa, prowadzonej przez Franciszka Racisa, z kapeli zespołu Pogranicze z Szypliszk w której bębnił Leon Racis, a z obecnie aktywnych twórców – dzięki grupie Chłopcy z Nowoszyszek i duetowi Kanka Franka. W ramach zajęć uczestnicy opanują kluczowe elementy stylu, tj:
– alternatywną technikę trzymania bębna
– wyprowadzanie podstawowych uderzeń
– galop i inne układy rytmiczne
– ozdobniki wykonywane przy użyciu palców

Na miejscu dostępne będą specjalne pałki przeznaczone do gry w stylu.


Co będzie Ci potrzebne?
– własny instrument (bęben obręczowy z cekinami; rekomendowane są lekkie, nieduże bębny; można wypożyczyć bęben przy zapisach)
– ochota i determinacja
Dla kogo?
Dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania

Kiedy?
2024-03-09 (sobota) 11:30 – 14.30 (3h)

Gdzie?
Pałacyk Ksawerego Konopackiego – sala taneczna, piętro II; ul. Strzelecka 11/13, Warszawa – placówka Domu Kultury Praga

Za ile?
96 zł/os

Ile osób będzie na warsztatach?
Maksymalnie 15

Można wypożyczyć bęben
za dopłatą 20 zł

Zapisy przez formularz:
https://docs.google.com/…/13_F…


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij