Przejdź do głównej zawartości strony

Z radością zapraszamy na festiwal „EtnoJurandowo”, który odbędzie się w dniach 18–21 lipca 2024, we wsi Stodólska koło Maszewa (zachodniopomorskie). Zajmiemy się nieoczywistą kulturą i tradycją Pomorza Zachodniego (dawn. Hinterpommern). Festiwal EtnoJurandowo jest ofertą edukacyjno-kulturalnych skierowaną do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych historią i tradycją Pomorza Zachodniego.

Tradycja na Pomorzu Zachodnim tworzy wielobarwną, oryginalną mozaikę kultur, która zawiera w sobie dziedzictwo przedwojennych, niemieckich mieszkańców Pomorza, jak i to, które przywieźli ze sobą na te tereny powojenni osadnicy m.in. ze wschodu czy Polski centralnej. Chcemy opowiedzieć historię regionu z naszej perspektywy, potomków, którzy tu się osiedlili i sprawdzić ile z pamięci naszych ojców pozostało do tej pory oraz czy ma jeszcze szansę wybrzmieć dzisiaj i jak będzie rezonować w nas głos naszych przodków.

Pragniemy budować w otwartości dialog między tradycjami przed- i powojennymi tych ziem, poprzez naukę tańców, pieśni i melodii Pomorza oraz budować mosty międzypokoleniowe. Mamy zamiar pokazać jak atrakcyjny i ciekawy przyrodniczo i kulturowo jest nasz region.

Będziemy wypełniać przestrzeń muzyką, śpiewem, tańcem, poznawać lokalny krajobraz i siebie nawzajem. Zaplanowane są następujące warsztaty:
– instrumentalne
– śpiewacze
– taneczne
– rękodzielnicze
ponadto:
– spacery sensoryczne
– koncerty z muzyką Pomorza Zachodniego, potańcówki i nie tylko.

A poza tym – czas na świeżym powietrzu, łowienie ryb dla chętnych, wspólne granie i śpiewanie, dobra muzyka i zabawa! Szczegółowe informacje już wkrótce!

Zapraszamy uczestników z obu stron Odry!


Miejsce:
Stodólska 3, 72-130

Organizatorzy:
ETNOJurandowo
PoMore TanzOrkiestra
Kapela Janiszewskich
Fundacja Szerokie Tory

Festiwal dofinansowany ze środków MKiDN w ramach programu NCK EtnoPolska 2024


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij