Przejdź do głównej zawartości strony

Ostatnie dni karnawału na Kurpiach były obchodzone bardzo hucznie. Organizowano zabawy i potańcówki. W zapusty piekło się faworki, pączki i inne tłuste przysmaki, aby poczęstować nimi przybywających kolędników. Popularne było też chodzenie z kozą, która była odpowiednikiem turonia, bardziej rozpowszechnionego w innych rejonach kraju. Wychodząc naprzeciw tym ostatkowym tradycjom 10 lutego Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza na kurpiowskie zapusty w Łysych.

Na ten wyjątkowy wieczór zaplanowaliśmy koncerty, widowiska oraz potańcówkę. Podczas wydarzenia wystąpią młodzi skrzypkowie z Kurpiowskiej Akademii Smyczkowej. Zobaczymy też inscenizację obrzędu chodzenia z kozą w wykonaniu zespołu z Kujaw oraz widowisko „Idzie zapust” przygotowane przez Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona działający przy GOKSiR w Łysych

Nastąpi również ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Hej kolęda, kolęda” skierowanego do dzieci ze szkół z terenu gminy Łyse. Po godzinie dwudziestej rozpocznie się huczna zabawa, do której przygrywać będą: kapela Kujawioki z Kujaw, kapela Jacka Bursy z regionu radomskiego, miejscowa kapela Szymona Ropiaka oraz „Kurpianki”.

Serdecznie zapraszamy!


10 lutego (sobota), godz. 18:30–23:59
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych
ul. Sienkiewicza 46, Łyse

Wstęp wolny!


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij