Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na warsztaty instrumentalne melodii i śpiewania pieśni z Kujaw Łowickiego i Sannickiego!

Program warsztatów obejmuje część instrumentalną oraz śpiewaczą. Muzycy i śpiewacy w czasie nauki kolejnych melodii i pieśni będą mieli do dyspozycji osobne pomieszczenia, a z zamiarem praktyki nauczonych melodii spotykać się będą w jednym pomieszczeniu. Warsztaty w części instrumentalnej będą opierały się w głównej mierze o technikę skrzypcową, jednak dla poznania samych melodii i ich wyznaczników inne instrumenty wpasowujące się głośnością i melodyką również są mile widziane. Do owocnego uczestnictwa w warsztatach potrzebna jest umiejętność powtórzenia melodii ze słuchu – śpiewem lub na własnym instrumencie.

Prowadzący warsztaty:
Justyna Piernik – śpiew
Mateusz Niwiński – skrzypce

Mateusz Niwiński
Skrzypek kultywujący ludową manierę gry oraz repertuary wybranych mikroregionów Polski Centralnej, Kujaw, dawnej Galicji, Polesia, uczeń wiejskich muzykantów, aktywny muzyk sceny IN CRUDO, lider Kapeli Niwińskich, Orkiestry Galicja. Uczestnik projektów muzycznych: Poleski Skład Smyczkowy, Memento Mori Dance Club, Trójstyk. Etnolog, pedagog, animator kultury, rękodzielnik, realizator projektów edukacyjnych w zakresie dziedzictwa kulturowego. Współtwórca i pomysłodawca licznych inicjatyw i wydarzeń dedykowanych polskiej muzyce tradycyjnej min. Klubu Festiwalowego Tyndyryndy podczas Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, Akademii Kolberga, Radomskiej Szkoły Tradycji, Szkoły Tradycji Mazowsza Leśnego, Wiejskich Klubów Tańca pierwszych Taborów Domu Tańca. Prowadzi działalność badawczą, dokumentacyjną i wydawniczą. Prowadzi warsztaty, uczy ludowej gry na skrzypcach min. w ramach programu Grajmy w Szkole (pilotażowa pracownia muzyczna w Rykach), warsztatów w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, podczas Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata oraz Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej, założyciel ogniska muzycznego „Spółdzielnia muzykantów” w Garwolinie.

Justyna Piernik
Śpiewaczka, polonistka, animatorka kultury, dziennikarka Programu 2 Polskiego Radia. Od kilkunastu lat zajmuje się dokumentowaniem, badaniem i wykonywaniem dawnych pieśni tradycyjnych z Polski, Ukrainy i Rosji. Uczyła się u etnomuzykologów-praktyków oraz u śpiewaczek starego pokolenia podczas etnograficznych podróży. Śpiewa pieśni z Mazowsza, Kujaw, Wielkopolski, Lubelszczyzny, pochodzące z archiwów muzycznych i własnych badań terenowych. Bada i interpretuje style i repertuary wybitnych polskich śpiewaczek tradycyjnych. Koordynuje projekty społeczno-muzyczne w lokalnych społecznościach, m.in. na Kujawach.Liderka zespołu Warszawa Wschodnia, solistka w międzynarodowych projektach muzycznych. Zdobywczyni głównej nagrody na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu w kategorii Folklor-Kontynuacja w 2017 r. Stypendystka Ministra Kultury w dziedzinie twórczości ludowej 2017. Pomysłodawczyni projektu „Kujawska Atlantyda”. Współpracuje z Kapelą Brodów, Kapelą Niwińskich i Wowakin Trio.

Miejsce:
Torunianka Cafe, Toruń

Koszt:
90 zł
* dla uczestników warsztatów, którzy zgłoszą się do wtorku 30 maja, zniżka 40% na Potańc Pogłosy! *
Potańc Pogłosy: https://www.facebook.com/events/948076556241914

Ilość miejsc ograniczona. Swój udział można zgłosić za pomocą formularza zgłoszeniowego (nobrotow.pl/zglo20230601pl.php) bądź pocztą elektroniczną na adres [email protected]

Organizatorzy:
Torunianka Café
n obrotów
Kapela Niwińskich

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij