Przejdź do głównej zawartości strony

Kujawiaki to tańce piękne i bardzo romantyczne ale zarazem także ze względu na specyficzny rytm dość trudne do zatańczenia. Wymagają czasu by dobrze weszły w nasze nogi. Charakterystyczne dla nich tempo rubato, sprawia, że możemy je zatańczyć poruszając się w specyficzny „oddychający” sposób.

Historycznie związane są z takimi regionami jak Kujawy, Łęczyckie oraz północne Mazowsze jednak obecnie znane są niemal w całej Polsce. Pomimo to w każdym regionie tańczone są nieco inaczej. W jednych krok jest bardziej chodzony w innych bardziej posuwisty i falujący, a w jeszcze innych, w których zatracono tempo rubato do melodii kujawiaków po prostu się „walcuje”.

Na dawnej wiejskiej zabawie cykl tańców granych po kolei, bez przystanku nazywany był często „garniturem”. Na Kujawach garnitur taki nazywany był „kujawiakiem”. Składał się z trzech, następujących bezpośrednio po sobie tańców w rytmie mazurkowym, granych w coraz szybszym tempie: chodzonego – kujawiaka właściwego – oberka. Tańce te przenikały się niemal niepostrzeżenie jeden w drugi.

Co ciekawe muzyce i tańcom z Kujaw bliskie są rytmy, które odnajdziemy w bardzo popularnych skandynawskich tańcach parowych m.in. w szwedzkiej polska oraz slängpolska.

— Podczas naszych warsztatów prócz nauki kroków nauczycie się płynnego wirowania w parze na kseb i odsib, rubatowego „oddychania” oraz stosowania różnych ozdobników.

— Opanujecie także zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.

— Nasze warsztaty można potraktować też jako praktykę taneczną albo zajęcia fitnes, podczas których poznamy nowe osoby i spędzimy czas w miłej atmosferze, a przy okazji pozbędziemy się zbędnych kalorii przy polskiej muzyce tradycyjnej.

— Podczas warsztatów pojawią się ćwiczenia rytmiczne, dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację ruchową, wzmocnicie tężyznę fizyczną oraz nadacie swoim ruchom tanecznym siłę, płynność i lekkość .

— Opanujecie kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.

— Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu wolnego w gronie fantastycznych osób, które przychodzą na nasze warsztaty.

— Będzie to również możliwość poznania ciekawych osób, co pomorze Wam w szybkim znalezieniu sobie partnera/partnerki do tańca przy wszelkich okazjach, podczas których pojawi się muzyka tradycyjna.

DLA KOGO?
poziom ŚREDNIO-ZAAWANSOWANI ( wymagana jest podstawowa umiejętność wirowania w parze ze słońcem i pod słońce)

KIEDY?
4 / 11 / 18 / 25 stycznia ( czwartki ) od godz. 20.00 do 21.30
(4 SPOTKANIA)

ZA ILE?
By uczestniczyć w naszych spotkaniach trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania.
— opłata SUPER PROMOCJA za 4 spotkania (płatne do 24 grudnia)
120 zł od osoby
100 zł od osoby (sparowani)
— opłata PROMOCYJNA za 4 spotkania (płatne do 30 grudnia)
140 zł od osoby
120 zł od osoby (sparowani)
— oferta STANDARDOWA za 4 spotkania (płatne po 30 grudnia)
160 zł od osoby
140 zł od osoby (sparowani)

GDZIE?
Terminal Kultury Gocław
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, 03-984 Warszawa

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY?
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:
[email protected]
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
53 1240 6380 1111 0011 2397 1019
z dopiskiem:
KUJAWIAKI WARSZAWA STYCZEŃ + imię i nazwisko

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Coś do picia, wygodny strój + podkoszulek na zmianę i obuwie z twardą podeszwą. Ze względu na zimowe warunki należy wziąć obuwie z twardą podeszwą na zmianę.

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów.
6. Organizator ma pełne prawa do fotografowania, nagrywania i filmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
7. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
8. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij