Przejdź do głównej zawartości strony

Kujawiaki do śpiewania z Justyną Piernik

Domkultury! Bydgoskie Przedmieście zaprasza na warsztaty śpiewacze, które poprowadzi Justyna Piernik. Tematem spotkań będą pieśni i przyśpiewki utrzymane w rytmie kujawiaka. Będziemy odkrywać tajemnice ich piękna, sięgając do nagrań archiwalnych wiejskich śpiewaczek i śpiewaków z Kujaw, urodzonych w wieku XIX i na początku XX wieku. Wspólnie poszukamy szczególnych cech kujawskiego stylu wokalnego i spróbujemy zinterpretować go na nowo.
Warsztaty przeznaczone dla osób, które miały już wcześniej doświadczenie ze śpiewem.

● ● ●

Justyna Piernik – śpiewaczka, polonistka, animatorka kultury, dziennikarka Programu 2 Polskiego Radia. Ponad dwadzieścia lat zajmuje się dokumentowaniem, badaniem i wykonywaniem dawnych pieśni tradycyjnych z Polski, Ukrainy i Rosji. Uczyła się u etnomuzykologów-praktyków oraz u śpiewaczek starego pokolenia podczas etnograficznych podróży. Śpiewa pieśni z Mazowsza, Kujaw, Wielkopolski, Lubelszczyzny, pochodzące z archiwów muzycznych i własnych badań terenowych. Bada i interpretuje style i repertuary wybitnych polskich śpiewaczek tradycyjnych. Koordynuje projekty społeczno-muzyczne w lokalnych społecznościach, m.in. na Kujawach.Liderka zespołu Warszawa Wschodnia, solistka w międzynarodowych projektach muzycznych. Zdobywczyni głównej nagrody na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu w kategorii Folklor–Kontynuacja w 2017 r. Stypendystka Ministra Kultury w dziedzinie twórczości ludowej 2017. Pomysłodawczyni projektu „Kujawska Atlantyda”. Współpracuje z Kapelą Brodów, Kapelą Niwińskich i Wowakin Trio.


Terminy:
11 maja, sobota
godz. 12.00–15.00
godz. 17.00–19.00
12 maja, niedziela
godz. 12.00–15.00

Miejsce:
Domkultury! Bydgoskie Przedmieście
ul. Sienkiewicza 11/2, 87-100 Toruń

Zapisy – wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/35Z12DsXw5pKMqay6

Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona!

● ● ●

Organizator:
Domkultury! Bydgoskie Przedmieście / Fundacja Fabryka UTU
Współpraca:
Posag – Katarzyna Rosik

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863–1864


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij