Przejdź do głównej zawartości strony

Śpiewanie jest naturalne jak oddychanie. Ma wiele warstw i odsłon. Jest głębokie, radosne i swobodne, może również być trudne i pełne smutku. Każdy ze stanów odzwierciedla naszą osobistą historię, można ją opowiedzieć poprzez śpiew.
W pracy ważne jest dla mnie przeprowadzenie uczestniczek i uczestników przez proces, pokazujący, że śpiewać można tu i teraz, w sytuacji i samopoczuciu doświadczanym w danej chwili.

Zajęcia są zarówno procesem opanowywania konkretnego repertuaru, jak i pracą nad ekspresją głosową i stylem wokalnym, wywodzącym się z kultury i dziedzictwa wsi. Dzielę się wiedzą o tradycjach śpiewu wiejskiego, który badam i wykonuję od prawie ćwierćwiecza, o jego funkcjach, symbolice, znaczeniach. Z niego wyrasta moje doświadczenie, metody pracy, czucie i rozumienie samego śpiewu oraz historii, zawartych w pieśniach.

Zapraszam!
Ewa Grochowska
Kim jestem i co robię? Przeczytaj tutaj: https://bit.ly/40fThFQ


PODCZAS WARSZTATU:

• Nauczysz się konkretnych technik pracy wokalnej, poznasz narzędzia do pracy nad oswajaniem i rozwijaniem własnego głosu
• Doświadczysz śpiewania we wspólnocie głosowej, muzycznej i ludzkiej, która rodzi się podczas spotkania
• (Najprawdopodobniej) odkryjesz i/lub (jeszcze bardziej) pokochasz piękno i siłę swojego głosu
• Wiele osób marzy o tym, by śpiewać, ale waha się i zwleka z odkryciem tego marzenia przed innymi. Te warsztaty są bezpieczną i neutralną przestrzenią do tego, by zacząć
• Jeśli śpiewasz w innym stylu/technice, a jesteś ciekawa/ciekawy śpiewu tradycyjnego – umiejętności z nim związane nie stoją w sprzeczności z innymi technikami i stylami wokalnymi


Miejsce:
„Miejsce – Stowarzyszenie Dla Ziemi”
ul. Rybna 4, Lublin.
Dla kogo:
Zapraszam osoby pełnoletnie, mężczyzn i kobiety.
Oczekuję otwartości na przeżycie wspólnej dla wszystkich uczestniczących w zajęciach muzycznej podróży w czasie.
Nie trzeba mieć przygotowania muzycznego i/lub wokalnego. Tempo i zawartość merytoryczna zajęć będą dostosowane do potrzeb osób na różnych poziomach umiejętności i doświadczeń głosowych.
Dużo pracuję z poczatkującymi śpiewakami/śpiewaczkami – (bardzo) serdecznie zapraszam, by dołączyć!
Czas trwania:
Sobota, 4.11
11.00 – 14.00
Przerwa obiadowa
15.30 – 17.30
Niedziela, 5.11
11.00 – 14.00
Łącznie 8 godzin zajęć.
Opłata za udział:
250 zł (obydwa dni)
LUB
200 zł – tylko sobota
100 zł – tylko niedziela
Ilość miejsc ograniczona, gwarancją uczestnictwa jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł – do czwartku 2.11. Warsztaty odbędą się przy udziale minimum 6 osób.
Zapisy:
[email protected] (i/lub wiadomość prywatna przez mesendżer).

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij