Przejdź do głównej zawartości strony

Aby wiosna nadeszła trzeba ją przywołać, najlepiej pieśnią. A gdy się już pojawi i wszystko kwitnie, pachnie, pulsuje – młode dziewczyny wybiegają na ulicę, żeby śpiewać o miłości, która budzi się w nich razem z wiosną. Wiatr niósł ich głosy daleko po polach i rzekach, a wsie szumiały od pieśni, radości, zabawy! Jeśli jesteście ciekawi jak brzmiała wiosna na Podlaskiej wsi – zapraszamy na koncert zespołu Hanok.

O ZESPOLE:
„Hanok” to grupa trzech dziewczyn, które śpiewają z potrzeby serca. Grupa wykonuje wielogłosowe, tradycyjne pieśni z Podlasia, przede wszystkim z okolic Hajnówki i Bielska Podlaskiego. Repertuar opiera na przekazie ustnym śpiewaczek wiejskich, nagraniach i archiwalnych zapisach. Nazwa zespołu w gwarze podlaskiej oznacza ganek – miejsce sąsiedzkich spotkań, rozmów i wspólnych śpiewów. „Hanok”, za pomocą pieśni, chce oddać piękno głosów, mądrość tekstów ludowych i radość ze wspólnego spotkania.
Skład:
Olga Łoś
Ewa Korycka-Grzegorczyk
Paulina Sikora-Krizhevska


GDZIE:
Ogródek restauracji „U Milscha”, Łódź
Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Koncert o zmierzchu. Kulinarnie – kulturalnie”.

KIEDY:
26.05.2023r. o godz. 20:00

WSTĘP:
Do kapelusza (prosimy o zaopatrzenie się w gotówkę)


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij