Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania koncertu kolęd i wspólnego ich śpiewania. Bądźmy razem w naszej Chatce w tym wyjątkowym okresie, kiedy rodzi się nowe.

Szliśmy, szliśmy, do Waszej chaty zaszliśmy. Kolędować czy nie?
Takimi słowami rozpoczyna się kolędowanie na wschodniej Słowiańszczyźnie. Obrzęd ten, wywodzący się jeszcze z czasów przedchrześcijańskich, wiąże się z odwiedzaniem domów, by życzyć gospodarzom szczęścia, zdrowia, dobrych plonów, przynieść energię życiową i płodność do obejścia, razem z dobrą nowiną o nowonarodzonym! Z tym też związane są słowa większości kolęd, które wybrzmią podczas koncertu. Zaprezentuje je zespół „Hanok”, który wykonuje wielogłosowe, tradycyjne pieśni z Podlasia, opierając repertuar na przekazie ustnym śpiewaczek wiejskich, nagraniach i archiwalnych zapisach. W czas kolędowania „Hanok” wystąpi w poszerzonym 6-osobowym składzie. Wykona kolędy przede wszystkim ukraińskie, ale także mniej i bardziej znane kolędy polskie, a także opowie o ich genezie i kontekście ich wykonywania. Wpuszczenie kolędników do chaty – to pomyślność na cały Nowy Rok, a wspólne śpiewanie (do czego zachęcamy) – z pewnością podwaja moc wszelkich życzeń!


Miejsce:
Chata M
Dłutówek 6A, Dłutówek

Wstęp:
Na wydarzenie może przyjść każdy i nie ma biletów wstępu. Będzie natomiast zrzutka do kapelusza dla zespołu, który przed nami wystąpi. Możesz przynieść ze sobą smakołyki do jedzenie i picia. My też przygotujemy mały poczęstunek. Częstuj się śmiało i zostaw grosik na przygotowanie bufetu podczas kolejnych wydarzeń.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij