Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na spotkanie śpiewacze z Marią Siwiec, które odbędzie się w Radomiu. Będzie ono poświęcone tradycyjnym ludowym kolędom i pastorałek.

Na wydarzenie składają się:
SOBOTA
Godz. 13:00 – 18:00 – warsztaty śpiewacze (z przerwą obiadową ok 15:00).
Po warsztatach planowana jest kameralna wieczorna potańcówka.
Niebawem podamy więcej szczegółów!

MARIA SIWIEC – znakomita śpiewaczka i tancerka z Gałek koło Rusinowa. Wraz z grupą tancerzy ze swojej wsi zdobywała nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie (I nagroda w 1992 r.; nagroda główna „Taneczny Krąg” w 1996 r.; 1 nagroda w 2012 r.) Jest kierowniczką kobiecego zespołu śpiewaczego „Gołcunecki”, który został nagrodzony „Basztą”, nagrodą główną na Festiwalu w Kazimierzu, w 2013 r.; oraz I nagrodą na Mazowieckim Przeglądzie Folkloru w ramach 55. Dni Kolbergowskich w Przysusze, w 2014. W 2014 r. uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego przeprowadziła warsztaty śpiewu tradycyjnego w kilku miastach Polski – w tym też w Radomiu – a także w rodzinnych Gałkach. W 2015 roku za zasługi dla kultury ludowej została uhonorowana nagrodą ministra kultury, im. Oskara Kolberga. Jej płyta „Maria Siwiec – śpiewaczka z Gałek Rusinowskich” otrzymała I nagrodę PR Dwójka w konkursie Folkowy Fonogram Roku 2017. W 2018 podczas XXV Konkursu Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich „POWIŚLAKI” otrzymała statuetkę ZŁOTE BASY i pierwszą nagrodę w kategorii solistów śpiewaków.

„Maria Siwcowa to bodaj najwybitniejsza współczesna śpiewaczka ludowa w Polsce. Jej sztukę wokalną charakteryzują: naturalna emisja, archaiczne skale muzyczne (wcześniejsze niż używana dziś powszechnie skala dur-moll) i takież podziały rytmiczne. Jest depozytariuszką endemicznego wyrazu muzycznego, który za sprawą wyrafinowanej muzykalności wioski, z której się wywodzi przetrwał do naszych czasów.” – Adam Strug

Zapraszamy na stronę śpiewaczki https://www.facebook.com/siwcowa

Wydarzenie organizuje i promuje Radomska Szkoła Tradycji, która jest częścią ogólnopolskiego programu Akademia Kolberga.Wydarzenie koordynuje Czesław Pióro w ramach swojego stypendium przyznanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zakresu upowszechniania kultury.


Czas:
29 stycznia, godzina 13.00–18.00

Miejsce:
Radom, Kamienica Spotkań, ul. Traugutta 40

Wstęp:
Na warsztaty obowiązują zgłoszenia przez adres: [email protected]
W tytule należy wpisać „Kolędowanie z Marią” a w treści wpisać osoby chcące wziąć udział.
Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 28.01.
Warsztaty śpiewacze są płatne – 50 zł osoba. Liczba osób ograniczona.
W razie potrzeby tel. kontaktowy: 602 827 342

Organizatorzy:
Radomska Szkoła Tradycji


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij