Przejdź do głównej zawartości strony

Fundacja Po Staremu razem z Gminą Głuchów i KGW Wysokienice organizuje wspaniały kolędniczy pochód po Wysokienicach, którego zwieńczeniem będzie zabawa w remizie! Okazja to wyjątkowa, ponieważ przy okazji chodzenia od domu do domu, mamy w planach odwiedzić z kolędą naszych Mistrzów Tradycji, którzy przed laty zdecydowali się zaprosić nas do swych domów i otworzyć przed nami skarbnicę swoich wspomnień, wiedzy i umiejętności. 20 stycznia chcielibyśmy się im kolędniczo odwdzięczyć

Start kolędowania z OSP w Wysokieniacach o godz. 12:00 – każdy może dołączyć, zachęcamy w szczególności młodzież. Warto przyjść już przebranym, ale znajdzie się chwila na to, żeby się przebrać na miejscu (jesli ktoś nie ma stroju, użyczymy) i zapamiętać kolędnicze formułki. A potem – rozniesiemy kolęde po gościnnych domach mieszkańców Wysokienic (i naszych Mistrzów).

A o 18 wspaniałe zwieńczenie kolędowania – potańcówka w remizie! Zagrają specjalnie zaproszone na tę okazję kapele ze wsi i z miasta (więcej info już wkrótce), będzie także okazja, żeby wspólnie pośpiewać kolędy. Na miejscu poczestunek przygotowany specjalnie przez KGW w Wysokienicach.

Za kogo warto się przebrać? Podajemy ku inspiracji: anioł, diabeł, król Herod, śmierć, niedźwiedź, koza, turoń, marszałek/gwardzista Żyd, Cyganka itp.).

Powtarzamy, kolędowanie w Wysokienicach to wydarzenie otwarte, każdy może przyjść – z przyjaciółmi, rodziną, dziećmi.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij