Przejdź do głównej zawartości strony

Organizatorami wydarzenia pn. „Kolędowanie w Lublinie – spotkanie wędrujących grup kolędniczych” są: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Lubelskie Stowarzyszenie „Zawsze Aktywni”.

Poszczególne, wędrujące grupy kolędnicze przedstawiają swoje programy artystyczne, nawiązujące do najstarszej formy kolędowania czyli chodzenia od domu do domu z żywymi zwierzętami. Uczestnicy wydarzenia kolędują m.in. z gwiazdą, szopką, kozą, turoniem, wężem, konikiem czy ptakami.

„Kolędowanie” ma na celu przypomnienie zanikających polskich obrzędów i zwyczajów bożonarodzeniowych. Służy rozbudzeniu aktywności artystycznej zarówno najmłodszej, jak i najstarszej wiekowo grupy mieszkańców Lublina, ich wzajemnej integracji oraz zachowaniu kulturowego przekazu międzypokoleniowego


Miejsce:
Centrum Spotkania Kultur
Plac Teatralny 1, Lublin
Klub muzyczny CSK

Wstęp:
wolny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij