Przejdź do głównej zawartości strony

Koncert Monodii Polskiej na Festiwalu Ekumenicznym „Współistnienie” w Świątyni Opatrzności Bożej.


Wspomina i zaprasza Adam Strug:

Podczas inauguracji świątyni śpiewałem z +Robertem Pożarskim skomponowane na tę okoliczność oratorium Michała Lorenca. Orkiestrą Beethovenowską dyrygował Lee Reynolds. Umówiliśmy się, że nas wystartuje, bo akustyka była jaka była i dźwięk docierał z czterosekundowym opóźnieniem. W walki ferworze dyrygent zapomniał o ustaleniach i było to naprawdę mocne przeżycie: śpiewać z orkiestrą symfoniczną na czuja to jak jeździć na łyżwach z zawiązanymi oczyma pod wiatr.

Do udziału w tegorocznym Festiwalu Ekumenicznym WSPÓŁISTNIENIE zaprosił nas Milo Kurtis. Podczas koncertu Monodii zatytułowanego „Kiedy z Egiptu Izrael wychodził” zaśpiewamy Kochanowskiego / Gomółkę, koheletyczne anonimy sarmackie, Karpińskiego, nabożne pieśni ludowe i jedną moją. Na organach zagra Maria Erdman. Poza organami użyjemy fisharmonii i liry korbowej, będą też całości a capella.


Miejsce:
Świątynia Opatrzności Bożej
Warszawa, ul. Hlonda 1

Wstęp wolny

Organizator:
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

Źródło informacji:
– adamstrug.pl
– Facebook/post

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij