Przejdź do głównej zawartości strony

Kulturalny Ruch Oporu i Dom Tramwajarza zapraszają na potańcówkę karnawałową w dobrym wiejskim stylu czyli czarujemy obery, polki, kujawiaki i wywołujemy z pod ziemi dawnych muzykantów.

zajawka:
Piękna Kompania – YouTube…
Diabubu – YouTube…

Piękna Kompania to cyganeria muzyczna, grasujemy w Polsce centralnej i okolicach Poznania. Większość tych zapętlonych oberków mamy z juchty po domach starych muzykantów ale pokochaliśmy muzykę wiejską, bo okazała się być naszym naturalnym pulsem tętniącym pod skórą, językiem serca. Jesteśmy praktykami, uczniami ostatnich mistrzów weselnej gry. Ogrywamy melodie tak jak usłyszeliśmy na ich podwórku lub podglądając ich 'w robocie’, wypływamy przy tym na otwarte wody improwizacji. Wtedy te oberki stają się dla nas jak oddech.
Skład:
Mateusz Raszewski – skrzypce
Jasmine Okraku – II skrzypce
Ania Sitko/Ewa Szymczak – basy
Kuba Korona – bęben

Diabubu – grają jak zwierzęta mazurki, oberki, kujawiaki, kujony i kujawiony, polki, tanga i fokstrociki w tym melodie żydowskie – w sposób, który nie pozostawia wątpliwości, że to muzyka żywa, aktualna tu i teraz, bez trudu wlewająca we współczesne ciała i dusze taneczną energię. A przy tym – jak przystało na te strony Polski – nieco powściągliwa. Sami czują się bardziej jej orędownikami niż wykonawcami: “Strasznie nam się podoba ta muzyka, jest pełna treści, a jednocześnie oszczędna w formie, można by rzec – elegancka”.
Skład:
Jakub Stefanowicz – skrzypce
Bartosz Puliński – harmonia
Jakub Korona – baraban
UWAGA – na miejscu można będzie nabyć świeżo wydany album muzyczny kapeli Diabubu!


Miejsce:
Dom Tramwajarza
ul. Słowackiego 19/21 Poznań

Bilecik: 30 zł


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij