Przejdź do głównej zawartości strony

„Czas wesela” Kapeli Niwińskich i Marizy Nawrockiej to pierwszy koncert w ramach nowego cyklu “Wielogłosy”. Opracowany na bazie albumu o tym samym tytule, poświęconym muzyce polsko-żydowskiej z dziewiętnastowiecznych zapisów badacza Oskara Kolberga oraz tej, która przetrwała w pamięci wiejskich muzykantów polskiego pochodzenia. Kapela zagra w składzie typowym dla polskich i żydowskich, wiejskich orkiestr z tej części Europy.

Ideą cyklu „Wielogłosy” jest prezentacja projektów, w których kluczową rolę odgrywa głos. Na deski OKO zapraszamy zespoły odwołujące się do różnych tradycji muzycznych naszego kraju: polskiej, żydowskiej, staroruskiej, ukraińskiej, litewskiej, serbskiej czy jugosłowiańskiej. Sięgamy do muzycznych źródeł – wiejskich, cerkiewnych i renesansowych. W ramach cyklu będzie można usłyszeć zarówno koncerty premierowe, jak i te, które miały już okazję zaistnieć, lecz niełatwo usłyszeć je dziś w Warszawie.

Kapela wystąpi w składzie:
Mateusz Niwiński – skrzypce I
Olena Yeremenko – skrzypce II
Magdalena Sobczak – cymbały
Agnieszka Niwińska – baraban
Piotr Domagalski – basetla
oraz Mariza Nawrocka – śpiew

Kuratorka cyklu:
Maniucha Bikont


Miejsce:
Ośrodek Kultury Ochoty OKO
Warszawa, ul. Radomska 13/21

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury Ochoty OKO
Kapela Niwińskich


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij