Przejdź do głównej zawartości strony

Kalendarium Pieśni Żywieckiej to spotkania śpiewacze w formie warsztatowej, podczas których każdorazowo poruszamy inną tematykę piesniarska zgodna z rokiem obrzedowym i agrarnym Żywiecczyzny.

To już II seria tych warsztatów i jako 7 cykl (3 spotkania warsztatowe oraz Koncert Domowy) prezentować będzie Pieśni Matczyne w tradycji Górali Żywieckich a pierwszy odcinek to pieśni bardzo kobiece. Opowiadają każdy jej etap życia od oczekiwania na bycie Mamą, aż po relacje jej doli w małżeństwie.

Warsztaty prowadzi Brygida Sordyl – śpiewaczka ludowa, skrzypaczka, altowiolistka, etnomuzykolog, pedagog. Współpracuje z wieloma zespołami ludowymi Polsce i za granicą. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach i obecnie wykładowcą na tejże uczelni na wydziale Muzyka Tradycyjna. Jest kierownikiem muzycznym w Zespole Regionalny „Magurzanie” oraz Kierownikiem artystycznym w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca „Lipowianie”. Ponadto koncertuje z dwoma zespołami folkowymi Kapelą PoPieronie oraz Zespolem”Bree”.

Jest także laureatką wielu nagród jak np. Złote Żywieckie Serce podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej w kategorii solistka.


Daty:
26 maja – pieśni przyszłej mamy
29 maja – pieśni relacji matka-dziecko
2 czerwca – pieśni kobiece

Warsztaty dostępne na kanale YouTube:
Akademia Folkloru

Oraz na Facebooku:
Akademia FolkloruŹródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij