Przejdź do głównej zawartości strony

Kalendarium Pieśni Żywieckiej to spotkania śpiewacze w formie warsztatowej, podczas których każdorazowo poruszamy inną tematykę pieśniarską zgodną z rokiem obrzędowym i agrarnym regionu Żywiecczyzny. 3 edycja realizowana jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszy cykl 3 edycji to „Pieśni Doli Małżeńskiej” w której, jak sama nazwa mówi, poruszana i ukazywana jest tematyka codzienności życia małżeńskiego – dawniej. Pieśń jako jedna z najlepszych źródeł informacji ukazuje relacje małżeńskie w sposób dosłowny ale i żartobliwy.

Warsztaty poprowadzi: Brygida Sordyl – śpiewaczka ludowa, skrzypaczka, altowiolistka, etnomuzykolog, pedagog. Współpracuje z wieloma zespołami ludowymi w Polsce i za granicą. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a obecnie wykładowcą tej uczelni na wydziale Muzyka Tradycyjna. Wieloletni kierownik muzycznym Zespołu Regionalnego „Magurzanie”, oraz kierownikiem Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Lipowianie”. Od 2009 roku współtworzy, gra i śpiewa w folkowej Kapeli „PoPieronie”, a w 2020 roku wokalistka w zespole muzyki folkowej „Bree”. Ponadto jest instruktorem śpiewu Chóru Ludowego Górskiego Uniwersytetu Ludowego.

Dwukrotna laureatka Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego, zdobywczyni Złotego Żywieckiego Serca podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej 2020 r. laureatka wielu nagród w zakresie śpiewu ludowego.


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij