Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na warsztaty instrumentalne z Marią Stępień!

K U J A W I A K I

W czym sekret tego melancholijnego tańca? Jak działa jego charakterystyczne bujanie? Czy w kujawiakach czas płynie inaczej? I w końcu – czy na pewno wszystkie kujawiaki są smutne?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie na warsztatach instrumentalnych, na których zapoznamy się z melodiami z okolic Żychlina i Sannik.

 

Warsztaty poprowadzi Maria Stępień, skrzypaczka w ludowej Kapeli Dobrzeliniacy oraz w zespołach Kożuch, Radical Polish Ansambl, Raraszek, Trancexpress czy Lunaria. Laureatka wielu nagród w konkursach muzyki ludowej i folkowej – m.in. Baszta na 46. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu w 2012 roku, Grand Prix na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2016 roku, z zespołem Kożuch oraz drugie miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku z zespołem Radical Polish Ansambl w 2019 roku.

Wieczorem po warsztatach Maria wraz z Kazikiem Nitkiewiczem, obok trzech innych wspaniałych kapel zagrają do tańca podczas potańcówki. Szczegóły sprawdzisz tutaj (warto!): https://www.facebook.com/events/1361286071298417


Termin:
4 lutego w godzinach 16:00–19:00

Miejsce:
W Katowicach, przy ul. Sienkiewicza*

Koszt:
50 zł*

Da kogo:
Dla osób grających na dowolnym instrumencie na poziomie ponadpodstawowym

Niezbędny jest zapis na warsztaty! Aby się zapisać, wyślij e-mail na adres [email protected], w tytule wpisz KUJAWIAKI, a w treści imię, nazwisko i instrument, na którym grasz (który planujesz wziąć na warsztaty).

* Szczegóły dotyczące miejsca i sposobu płatności otrzymasz e-mailem po zapisaniu się na warsztaty

 

Jeśli macie pytania, piszcie na [email protected] lub do Igi Fedak (https://www.facebook.com/iga.fedak.1)


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij