Przejdź do głównej zawartości strony

Znacie takie słowa jak „zapusty” czy „ostatki”? Wiecie, co oznaczają? Jeśli nie, to z chęcią je Wam wyjaśnimy i opowiemy, jakie psoty urządzano sobie kiedyś pod koniec karnawału! Dowiecie się też na przykład, za jakie postaci się przebierano i po co to wszystko robiono.

Na naszym spotkaniu nie zabraknie także zabaw i tańców prowadzonych przez tradycyjną kapelę. Dzięki temu nie tylko poznamy dawne zwyczaje, lecz także zetkniemy się też z prawdziwymi instrumentami i odkryjemy, jak wspaniale można się bawić do muzyki wykonywanej na żywo.

Zajęcia poprowadzą Mateusz Niwiński (skrzypce), Agnieszka Niwińska (bębny), Iga Wasilewska (skrzypce), Maria Niwińska (skrzypce), Witold Niwiński (bębny).

▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Elementarz tradycji to projekt edukacyjny skierowany do najmłodszych. Dzięki elementarzowi poznajemy litery i uczymy się czytać. A czego dowiemy się z „Elementarza tradycji”? Z jego pomocą poznamy dawne zwyczaje, pieśni czy spróbujemy swoich sił w rzemiośle. Wprowadzi nas on w tajemnicze zakamarki kultury ludowej, odkryje zapomniane słowa i melodie, pozwoli poznać warsztat pracy tradycyjnych twórczyń i twórców.

Podczas odbywających się cyklicznie warsztatów przybliżymy najmłodszym kulturę ludową z różnych zakątków naszego kraju, a kluczem doboru tematów spotkań będzie kalendarz prowadzący nas przez kolejne pory roku, święta i związane z nimi obrzędy oraz zwyczaje. Naszymi przewodnikami będą twórczynie ludowe oraz doświadczeni animatorzy i animatorki specjalizujący się w upowszechnianiu dziedzictwa rzemieślniczego i plastycznego, muzycznego czy tego związanego z dawnymi wierzeniami i przekonaniami na temat otaczającego nas świata.


Kiedy:
13 lutego (wtorek) 2024 r., godz. 18.00–19.00

Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro

Dla kogo:
dzieci w wieku 6–10 lat wraz z pełnoletnimi opiekunami

Zapisy:
https://tiny.pl/cbl8v

Koszt:
udział w zajęciach płatny – 15 zł przy udziale 1 dziecka, 20 zł przy udziale 2 dzieci

Organizatorzy:
Warsztaty Kultury
Lublin – Miasto Kultury
Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij