Przejdź do głównej zawartości strony

W czerwcu Akademia Tańca Tradycyjnego / Polish Academy of Traditional Dance zaprasza na kontynuację przygody z TAŃCAMI MIEJSKIMI z pierwszej połowy XX wieku. Prowadzenie – Piotr i Bogumiła Zgorzelscy

W trakcie ich trwania skupimy się na tak popularnych dawniej FOXTROTACH i SLOWFOXACH. Nauczymy się podstawowych kroków (innych niż w tańcach towarzyskich!) oraz ozdobników tanecznych. Podczas warsztatów dołożymy starań by Wasz taniec stał się bardziej płynny, intencjonalny i sprawiał Wam jak najwięcej przyjemności.

Na warsztatach będziemy uczyć tańców, wykonywanych w Polsce w pierwszej połowie XX wieku na miejskich dancingach i potańcówkach zwanych potocznie DECHAMI. Podchwytywane przez dancingowe i podwórkowe orkiestry grane były latem na wolnym powietrzu, na drewnianych parkietach. Kiedy stawało się chłodniej taneczne imprezy przenoszono do knajpek, kawiarni i restauracji.

Nasze warsztaty to okazja do poznania różnych dawnych form tanecznych wykonywanych powszechnie zarówno w miastach jak i na wsi, w pierwszej połowie XX wieku w całej Europie, skąd moda na te melodie przywędrowała także do Polski.

Pojawią się stare radiowe i kinowe szlagiery z trzeszczących płyt gramofonowych oraz melodie z podwórek i miejskich zaułków m.in. Ach Ludwiko, Nikodem czy Zimny Drań.

– Podczas warsztatów pojawią się ćwiczenia rytmiczne dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację fizyczną oraz płynność i lekkość w tańcu.
– Opanujecie kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
– Dzięki uczestnictwu w warsztatach wzmocnicie swoją koordynację fizyczną i nadacie swoim codziennym ruchom więcej płynności.
– Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, które pozwolą Wam cieszyć się tańcem nie tylko na wszelkiego rodzaju imprezach tanecznych.
– Będzie to także pretekst do poznania się nawzajem i budowania tanecznego środowiska w Łodzi.


DLA KOGO?
poziom podstawowy i średnio zaawansowany

KIEDY?
Co tydzień we wtorki 6 / 13 / 20 / 27 czerwca od godz. 19.00 do 20.30

ZA ILE ?
Uważamy, że żeby nauczyć się czegokolwiek potrzebna jest systematyczność, co za tym idzie by uczestniczyć w naszych spotkaniach trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania.
– opłata PROMOCYJNA za cykl (płatne do 1 czerwca):
140 zł od osoby
90 zł od osoby (sparowani !!!)
– oferta STANDARDOWA za cykl (płatne od 6 czerwca):
190 zł od osoby
140 zł od osoby (sparowani !!!)

GDZIE ?
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych przy ulicy Zachodniej 54/56 Łódź

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:
[email protected]
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
53 1240 6380 1111 0011 2397 1019
z dopiskiem:
FOXTROTY ŁÓDŹ MAJ + imię i nazwisko

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Coś do picia, wygodny strój + podkoszulek na zmianę. NALEŻY WZIĄĆ ze sobą OBUWIE na zmianę z twardą najlepiej skórzaną podeszwą

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
6. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij