Przejdź do głównej zawartości strony

Karnawał tuż, tuż, a co za tym idzie, nadchodzi czas licznie organizowanych potańcówek. Co za tym idzie warto się do nich przygotować zwłaszcza z tańców, które są najczęściej grywane na tradycyjnych parkietach.

Proponujemy Wam intensywne warsztaty, podczas których będziecie mogli przygotować się do zakręconych, często szalonych i transowych, trójmiarowych oberków, znanych pod różnymi nazwami prawie w całej Polsce.

Jednak oberek, oberkowi nie równy! W pewnych regionach tańczy się go bardzo szybko (np. na Radomszczyźnie) w innych zdecydowanie spokojniej (np. na Podkarpaciu czy w Wielkopolsce). W zależności skąd są grane melodie oberek może być też tańczony płasko lub „oddychająco/drygliwie”.

Zatem by sprostać tym wymaganiom podczas warsztatów pokarzemy i nauczymy Was jakie stosować kroki, jak ma się poruszać nasze ciało oraz jak mamy tańczyć wirując oberki w formach niescenicznych, tak aby zachować dawny styl, a tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.

Celem warsztatów będzie nauka i opanowanie w stopniu podstawowym zasad obowiązujących w niescenicznych formach tańca tradycyjnego o rytmice mazurkowej oraz elementów z nią związanych takich jak: tańczenie w parze, tańczenie po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym. W trakcie warsztatów pojawi się także duża ilość ćwiczeń rytmicznych dzięki którym w naszym tańcu pojawi się płynność, spontaniczność, żywiołowość i radość.

🔳 Podczas warsztatów wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację fizyczną oraz płynność i lekkość w tańcu.
🔳 Opanujecie kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
🔳 Nasze warsztaty pomogą Wam też przełamać lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie.
🔳 Przede wszystkim będzie to duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, tanecznych zasad i kroków, które pozwolą Wam cieszyć się tańcem przy wszelkich okazjach podczas których pojawi się muzyka tradycyjna.


Prowadzący:
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

Dla kogo:
Nasze spotkanie przeznaczone jest dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych, którzy chcą w miłej atmosferze rozruszać się przed nadchodzącymi potańcówkami.

Termin:
7-8 stycznia 2023
sobota godz. 13-17
niedziela godz. 12-15

Koszt:
– Wigilijna PROMOCJA (płatne do 24 grudnia)
150 zł od osoby
100 zł od osoby (sparowani !!!)

– Sylwestrowa PROMOCJA (płatne do 31 grudnia)
175 zł od osoby
125 zł od osoby (sparowani !!!)

– Oferta STANDARD (płatne od 1 do 6 stycznia)
200 zł od osoby
150 zł od osoby (sparowani !!!)

Uważamy, że żeby nauczyć się czegokolwiek potrzebna jest systematyczność co za tym idzie by uczestniczyć w naszych spotkaniach trzeba zapisać się na cały dwudniowy cykl, który obejmuje 2 spotkania po 4 godz . W trakcie trwania warsztatu pojawią się krótkie przerwy.

Miejsce:
Sale Taneczne.pl S.A.
Biurowiec Atlas Tower (poziom 4),
al. Jerozolimskie 123a
centrum WARSZAWY

Zapisy:
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres: [email protected]

oraz

WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
z dopiskiem:
WARSZAWA OBERKI + imię i nazwisko

Co ze sobą zabrać:
Ze względu na zimowe warunki pogodowe należy wziąć ze sobą obuwie na zmianę z twardą podeszwą.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij