Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy grupy szkolne na wyjątkowy koncert połączony z warsztatami dawnej, wielokulturowej muzyki tanecznej, który odbędzie się:

 15.04 (poniedziałek) godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00

 HrayBery/ГрайБери przywraca do życia zapomnianą muzykę powstałą na styku dwóch kultur – polskiej i ukraińskiej. Repertuar zespołu to przede wszystkim utwory taneczne (kozaki, kołomyjki, mazurki, polki i walce) zrekonstruowane na podstawie archiwalnych źródeł: nut oraz nagrań audio. Melodie te zostały zebrane przez ukraińskich i polskich badaczy w dorzeczu Sanu oraz innych częściach Galicji wschodniej. Używane przez zespół instrumenty (takie jak skrzypce, cymbały bęben i bas) były powszechne na tych terenach już od końca XVI w. Brzmienie zespołu pozwala słuchaczowi zanurzyć się w dawnej, wielokulturowej muzyce tanecznej, regionów zamieszkałych wspólnie przez Polaków, Ukraińców, Żydów i Romów.

 Grupa aktywnie działa od czerwca 2023 r., W ciągu pierwszych 6 miesięcy swojego istnienia zagrała około 16 koncertów w Polsce i w Niemczech. Zespół pojawił się między innymi na Rudolstadt festiwal Donaufest w Niemczech. Grał na taborach, potańcówkach, wystawach muzealnych i zadebiutował też na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata.


Miejsce:
Państwowe Muzeum Etnograficzne
ul. Kredytowa 1, Warszawa

Wstęp:
bilet 40 zł od uczestnika (lub w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu 1 zł od uczestnika)

Szczegóły programu https://ethnomuseum.pl/blog/kulturalna-szkola-na-mazowszu-2/


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij