Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na wyjątkowy koncert dawnej, wielokulturowej muzyki tanecznej

HrayBery/ГрайБери przywraca do życia zapomnianą muzykę powstałą na styku dwóch kultur – polskiej i ukraińskiej. Repertuar zespołu to przede wszystkim utwory taneczne (kozaki, kołomyjki, mazurki, polki i walce) zrekonstruowane na podstawie archiwalnych źródeł: nut oraz nagrań audio. Melodie te zostały zebrane przez ukraińskich i polskich badaczy w dorzeczu Sanu oraz innych częściach Galicji wschodniej. Używane przez zespół instrumenty (takie jak skrzypce, cymbały bęben i bas) były powszechne na tych terenach już od końca XVI w. Brzmienie zespołu pozwala słuchaczowi zanurzyć się w dawnej, wielokulturowej muzyce tanecznej, regionów zamieszkałych wspólnie przez Polaków, Ukraińców, Żydów i Romów.

Grupa aktywnie działa od czerwca 2023 r. W ciągu pierwszych 6 miesięcy swojego istnienia zagrała około 16 koncertów w Polsce i w Niemczech. Zespół pojawił się między innymi na Rudolstadt festiwal Donaufest w Niemczech. Grał na taborach, potańcówkach, wystawach muzealnych i zadebiutował też na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata.
Wydarzenie towarzyszące wystawie Dzieciństwo.

Miejsce:
Państwowe Muzeum Etnograficzne
ul. Kredytowa 1, Warszawa

Bilety:
40/25 zł
https://bilety.ethnomuseum.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij