Przejdź do głównej zawartości strony

20.00  Koncert zespołu Horyna wykonującego pieśni tradycyjne z Polesia Równieńskiego

W Krakowie wystąpi żeńska część zespołu, zaprezentują fragmenty weselnych obrzędów wsi Rokitne (Równieńszczyzna) takie jak prezentacja korowaju, strojenie panny młodej i wręczanie darów weselnych. Zaśpiewają również tradycyjne pieśni lata oraz pieśni liryczne.

21.00  Koncert i potańcówka z zespołem Muzykanci – legendą polskiej sceny folkowej

Muzykanci należą do prekursorów brzmienia opartego na akustycznym instrumentarium i odwołującego się wprost do ludowego wzorca. To, plus ogromna sceniczna ekspresja, wykonawczy dynamizm, znakomite partie wokalne śpiewane na głosy, wciąż współdecyduje o oryginalności i atrakcyjności propozycji grupy. Ich występny to podróż w czasie i przestrzeni: śladami wiejskich grajków, cygańskich taborów i klezmerskich orkiestr.


Miejsce:
Klub Strefa
ul. św. Tomasza 31, Kraków

Wstęp:
40/50 zł
https://kbq.pl/106885

Organizator:
ROZSTAJE: u Zbiegu Kultur i Tradycji. Stowarzyszenie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij